REKLAMA

Mieszkania:130 tys. zł to dla Ciebie za dużo? Nic na siłę :)
130,000.00 PLN
130 tys. zł to dla Ciebie za dużo? Nic na siłę :) Właściciel mgr. Wojciech Rauch, wojtekrauch@wp.pl Cena: 130,000.00 PLN
No location available
ID obiektu: 556
Tytuł: 130 tys. zł to dla Ciebie za dużo? Nic na siłę :)
Opis:

 

 

 

130 tys. zł to dla Ciebie za dużo? Nic na siłę :)

Pieniądz jest dzisiaj środkiem wymiany. Barteru nie ma – i dobrze. Dotyczy to także, a może zwłaszcza, nieruchomości. Kupujemy je za pieniądze. Gotówkę lub źródła kredytowo-pożyczkowe. Innych możliwości w przypadku osób indywidualnych nie ma. Co więcej, dzisiaj – kiedy to ceny mieszkań znacząco wzrosły – nabywanie tego typu domków z rynku wtórnego jest rozsądnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że coraz większa grupa osób posiada przecież doświadczenie budowlane - czy to z Austrii, czy to z Niemiec. Jedni stawiali farmy wiatrowe, inni budowali wieżowce….czy wobec tego wymiana boazerii znajdującej się we wnętrzu tego typu budynku będzie problemem? To oczywiście pytanie retoryczne. „A jeśli mam tylko 100 tys. zł”? Broń Boże nie zmuszamy do kupowania tego domu na siłę.

Zapraszam na wspólną podróż do....

...Jędrychowic w gminie Branice – malowniczo położonej miejscowości u podnóża gór Opawskich, znajdujących się po stronie czeskiej. Jadąc tutaj można podziwiać pięknie zmieniający się krajobraz na wyżynny. Otoczenie pól, okoliczne pagórki, bliskość terenów górskich – wszystko to sprawia, że Jędrychowice posiadają korzystny mikroklimat. Jest to w szczególności istotne, jeśli mieszkasz w aglomeracji i myślisz o przeprowadzce. Tylko 9 km do Branic lub troszke dalej – 16 km – do czeskiego Krnova. Do Głubczyc 13 km. Samochodem do 15 minut można dojechać do tych miejscowości.

Chodźmy na posesję....

Obecni właściciele dokładają na bieżąco starań aby ogród (8 arów) wokół domu był zadbany oraz miły dla oka. Rosną tutaj drzewa i krzewy owocowe, a także ozdobne. W gąszczu kolorowych roślin z pewnością upodobanie znajdą dzieci lub wnuki podczas zabawy "w chowanego". Całość jest ogrodzona, także pociechy nie wydostaną się poza obręb działki. Przed domem znajdują się wiaty garażowe (powierzchnia około 100m2), gdzie kiedyś znajdowały się maszyny rolnicze. Dziś już mało kto z nich korzysta. Można więc zaadaptować wiaty na cele rekreacyjne. Kiedy spotkamy się aby obejrzeć ten piękny ogród, sam/a przekonasz się o czym mówię.

Wejdźmy do środka...

Od progu domu (powierzchnia 100 m2) powita nas sympatyczna Pani, która z chęcią odpowie na Twoje pytania dotyczące budynku. Być może będziemy mieli szczęście i będzie uruchomiony piec kaflowy, znajdujący się w kuchni... Oczywyście tylko dla klimatu, bo centralne ogrzewanie znajduje się w budynku :). Na parterze dostępna spora kuchnia, gdzie można zjeść obiad w rodzinnym gronie, napić się kawy i porozmawiać od serca. W końcu to w kuchni najlepiej się dyskutuje ;). Na parterze znajduje się także sypialnia, salon, łazienka, osobne WC oraz kotłownia ze składem opału. Nie będziesz się musiał/a męczyć schodząc do piwnicy, aby dołożyć do pieca.

Na poddaszu dostęny jest trzeci pokój oraz wystarczająco miejsca, aby urządzić kolejne dwa. Sposób adaptacji tej przestrzeni pozostawiam już Tobie.

Najistotniejsze szczegóły techniczne:

- dom murowany z cegły na ceglanych fundamentach,

- grubość ścian zewnętrznych 80 cm,

- strop ceramiczny (nie drewniany),

- dach całkowicie wymieniony w 2013 roku (więźba, pokrycie blachą oraz rynny, nowe okna dachowe),

- na parterze okna PCV,

- nowa elektryka w miedzi z korkami modułowymi,

- piec węglowy 3- letni c.o. oraz bojler do ogrzewania wody w łazience (piec posiada dwa obiegi),

- do budynku podłączona woda gminna, prąd, siła oraz szambo.

Wymiana dachu to koszt około 45 000 zł. Nowa elektryka (materiały i robocizna) to koszt około 15 000 zł. Do tego okna + nowy piec – około 20 000 zł. Na start w kieszeni zostaje Ci już 80 000 zł.

Ale to nie wszystko…..

Jeśli zdecydujesz się na zakup tego domu załatwię za Ciebie formalności urzędowe związane z przygotowaniem aktu notarialnego, nasza firma posiada elastyczne terminy w kancelariach notarialnych. Zdaję sobie sprawę, że nabywając własny dom inwestujesz oszczędności całego życia lub zaciągasz kredyt na resztę życia. Wiem jak ważne jest dla Ciebie odpowiednie dogranie terminów sprzedaży oraz wydania nieruchomości. Z nami wszystkie te skomplikowane sprawy nabiorą ludzkiej twarzy.

Dzięki prowadzeniu przez nas jedynej w powiecie raciborskim Autoryzowanej Placówki Partnerskiej firmy Tauron, przepisanie liczników załatwisz z nami na miejscu. A dzięki posiadaniu własnej Agencji Bankowej Pekao S.A., możesz tą nieruchomość nabyć w kredycie hipotecznym już za 519,05 zł miesięcznie. Więc gdybyś myślał/a o kupnie tej nieruchomości – kompleksowo obsłużymy Cię w jednym miejscu – Punkt OPAWSKA 72A w Raciborzu.

Zadzwoń, umówmy się na spotkanie, a będę Ci towarzyszyć od prezentacji, aż po akt notarialny

Tobiasz Maliński – Tel. 513 305 936

Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 ust. 1 KC.

Cena: 130,000.00 PLN
Agent: tobiasz maliński
Data wygaśnięcia oferty: 2020-08-27


PARTNERZY STRATEGICZNI

               Logo Bank Pekao 2 new               tauron               grud               travelplanet               dywyta                castorama               logo el bis               instalbud

WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje