REKLAMA

Wynajem:Osiedle domów pasywnych ECO-SOLUTIONS
394,000.00 PLN
Osiedle domów pasywnych ECO-SOLUTIONS Właściciel mgr. Wojciech Rauch, wojtekrauch@wp.pl Cena: 394,000.00 PLN
No location available
ID obiektu: 324
Tytuł: Osiedle domów pasywnych ECO-SOLUTIONS
Opis:

 OSIEDLE ECO-SOLUTIONS

                       ...zamieszkaj w domach jutra.

 

Osiedle Eco–Solutions to inspirowany najnowszymi rozwiązaniami architektoniczno-budowlanymi kompleks siedmiu domów pasywnych. Jego powstanie to wypadkowa doświadczenia nabytego jako właściciel biura nieruchomości - Wojciech Nieruchomości oraz inwestor licznych projektów budowlanych.


 Wojciech Rauch

 

...15.05.2017 roku - rozpoczęcie budowy pierwszego domu...

Eco Solutions   budowa 03

 

06.06.2017 - rozpoczęcie budowy drugiego domu...

Eco Solutions   budowa 01

 

W skład osiedla  Eco–Solutions wchodzi siedem wolnostojących, niepodpiwniczonych domów parterowych o powierzchni użytkowej 93,59m2 (powierzchni zabudowy wynoszącej 114,6m2) usytuowanych na działkach o powierzchni 606m2 oraz 624m2.

dom   osiedle

 

DLACZEGO WARTO TU SPĘDZIĆ RESZTĘ ŻYCIA?

- Otwarta przestrzeń, teren pagórkowaty, wokół pola i lasy

- Dobre usytuowanie względem miast Racibórz, Pszów, Wodzisław Śląski, Rybnik, Gliwice (odpowiednio 7km, 8 km, 12 km, 15 km,  i 30 km od centrum)

- Nowoczesny design, przestronność oraz funkcjonalność pomieszczeń

- Innowacyjna technologia pasywna – przyjazna środowisku i Twojej kieszeni

- Możliwość ingerencji w końcowy wygląd domu.

  Ale po kolei...


LOKALIZACJA
Łańce -  to urokliwa, „zielona” miejscowość położona pod Raciborzem. Dominuje tu luźna zabudowa domów jednorodzinnych otoczona polami i lasami. Znajduje się tu sklep spożywczy, przedszkole oraz przystanek autobusowy. Szkoła podstawowa i gimnazjum znajdują się w sąsiadujących miejscowościach - Kobyli i Kornowacu. Niewielka odległość od Pszowa, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika czy Gliwic czyni to miejsce również atrakcyjne dla mieszkańców tych miejscowości. Same działki usytuowane są na otwartym terenie z pięknym widokiem na otaczające je pola i lasy. Są prostokątne, lekko pochylone (względem siebie) co niewątpliwie dodaje im uroku. Każda z nich posiada bezpośredni dostęp do drogi. Cztery działki liczą po 606m2, trzy pozostałe po 624m2.


DESIGN I FUNKCONALNOŚĆ
Projekt domu - to popis architekta Tomasza Borka. Jest to projektant młodego pokolenia mający na swoim koncie wiele odważnych projektów. Prostota i funkcjonalność, a przy tym wysoka jakość materiałów to określenia którymi się kierowaliśmy podczas pracy nad projektem. Ciekawa kreska na stosunkowo prostej bryle czyni projekt oryginalnym i niezapomnianym. Trzy spore sypialnie, mocno przeszklony salon połączony w formie otwartej z kuchnią oraz jadalnią, dwa funkcjonalne wyjścia na taras czy dobrze przemyślane ciągi komunikacyjne to bez wątpienia spore atuty będące optymalnym rozwiązaniem dla potrzeb większości rodzin.

STRONA ZACHODNIA
dom   front

 

STRONA WSCHODNIA

dom   ty³


Całkowita powierzchnia zabudowy domu liczy 114,6m2.
Powierzchnia użytkowa domu liczy 93,59m2.
Składają się na nią następujące pomieszczenia:
- przedsionek (3,67 m2),
- korytarz (8,27 m2),
- pokój dzienny (30,79 m2),
- pomieszczenie gospodarcze (3,06 m2),
- kuchnia (9,32 m2),
- sypialnia 1 (13,1 m2),
- sypialnia 2 (10,12 m2),
- sypialnia 3 (8,58 m2).
* Aby zwiększyć poczucie przestronności w salonie i jadalni celowo zwiększyliśmy wysokość pomieszczeń tak aby rozchodząc się po skosie do góry wynosiła w jego najwyższym punkcie aż 4,37m. Wysokość pozostałych pomieszczeń wynosi również nie mało bo 2,9 m.

RZUT PRZYZIEMIA
dom   rzut przyziemia

 

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA DOMÓW PASYWNYCH
Osiedle Eco–Solutions budowane jest w technologii domów pasywnych. Wybór tej technologii z licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami daje poczucie komfortu ale co ważniejsze już w pierwszym roku eksploatacji pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy jego mieszkańcom. Jednocześnie technologia pasywna w jakiej budowane są domy -  jest przyjazna środowisku. Coraz bardziej zaostrzone normy dotyczące zbędnych ubytków ciepła w nowobudowanych domach sprawiły, że wybiegliśmy do przodu i zdecydowaliśmy się właśnie na wybór takiej technologii.  W Polsce jest ona rzadkością, gdyż inwestorzy błędnie myślą, że są to skomplikowane i  czasochłonne inwestycje budowlane. Patrząc jednak  w przyszłość jest to rozwiązanie dnia jutrzejszego. Stąd właśnie Osiedle Eco –Solutions jest jednym z pierwszych tego typu osiedli w Polsce.


Charakterystyka prezentowanych domów pasywnych:

1. Odpowiednia lokalizacja.
Domy usytuowane są na otwartych przestrzeniach przez co są dobrze nasłonecznione. Wokół nie ma żadnych wysokich drzew i zabudowań zabierających naturalne światło i ciepło. Rozkład pomieszczeń został tak dobrany aby pomieszczenia w których spędza się najwięcej czasu, tj. salon, pokoje dziecięce oraz jadalnia zwrócone były ku stronie południowej (ciepłej). Pozostałe pomieszczenia  jak kuchnia, łazienka czy sypialnia zwrócone były ku stronie północnej (zimnej).

2. Kształt budynku.
Są to proste, zwarte bryły bez podpiwniczenia pozwalające w maksymalny sposób unikać możliwych strat ciepła. Dach pozbawiony załamań i dodatkowych facjat. Projekt o celowym, niskim kącie nachylenia dachu wynoszącym 22 % dzięki czemu eliminujemy zbędne mostki termiczne.

3. Okna i drzwi zewnętrzne.
To niezwykle istotne elementy domów pasywnych. W domach osiedla Eco-Solutions stosowane są okna i drzwi o współczynniku przenikania ciepła o U = 0,75 W/m2K. Okna są sześciokomorowe z uszczelnieniem środkowym. Montaż ich odbywa się na specjalnie dobranym twardym polistyrenie XPS i określa się jako ciepły montaż. Otwory okienne, nieprzypadkowo sporych rozmiarów są zdecydowanie większe niż u ich odpowiedników ulokowanych w domach tradycyjnych. Pełnią dwie najważniejsze funkcje – dobrego doświetlenia pomieszczeń ale co ważniejsze, mają dostarczać jak największej ilości ciepła w każdym słonecznym dniu w roku i jej nie oddawać. Te największe rozmieszczone są od strony południowej i zachodniej domów. Montaż drzwi zewnętrznych charakteryzujących się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła odbywa się w systemie Passive na tzw.„ciepłym progu” oraz „ciepłej ościeżnicy”.

4. Termoizolacja ścian i dachu.
Mostki termiczne - to termin, który przy wykonywaniu termoizolacji ścian oraz dachu musi być szczególnie dopilnowany. Samo to jednak nie wystarczy. Istotny jest tu odpowiedni dobór styropianu oraz wełny mineralnej o niskich współczynnikach przenikania ciepła. Dopiero to da nam gwarancję, że uzyskamy szczelną, zwartą bryłę na wzór termosu cieplnego.


5. System rekuperacji.
W cenę domów wliczona jest gotowa (kompletna) instalacja wraz z rekuperatorem.  Jego największą zaletą jest fakt, że odzyskuje on ciepłe powietrze wytwarzane w „ciepłych” pomieszczeniach takich jak salon (kominek), kuchnia (przygotowywanie posiłków) oraz łazienka (pranie czy napuszczanie ciepłej wody), a następnie przepuszcza je przez grzałkę i rozprowadza do pozostałych „chłodnych” pomieszczeń.


6. Gruntowy wymiennik ciepła – GWC.
System GWC który również znalazł swoje zastosowanie w budowanych domach pasywnych jest świetnym uzupełnieniem systemu rekuperacji. Wykorzystujemy tu fakt pozyskiwania powietrza, które jest przepuszczane przewodami (o długości ok 40 metrów), na głębokości 1, 6 m pod poziomem zero. Na tej głębokości (pod strefą przemarzania) przez cały rok panuje temperatura od 4 do 6 stopni. Więc dzięki temu systemowi w lato schłodzone a zimą podgrzane  powietrze trafia do rekuperatora który je rozprowadza zwiększając komfort jego mieszkańcom.


7.  Ogrzewanie? Twój wybór...
Mając na uwadze, że technologia pasywna w jakiej budowane są domy w połączeniu z systemem rekuperacji i systemem GWC „załatwiają” nam 80% energii cieplnej domu to w porównaniu do budowy domów w technologii tradycyjnej na pozostałe 20% energii cieplnej wpływ ma już każdy indywidualnie. Projektowane domy przewidują zastosowanie kominka (np. z płaszczem wodnym). Ale na rynku nie brakuje innych rozwiązań mogących mieć tu zastosowanie. Wykorzystać tu można maty grzewcze, energooszczędne grzejniki elektryczne czy kolektory słoneczne.


Podsumowując opisaną charakterystykę domów pasywnych w której łączymy szczelne wykonanie domu z innowacyjnymi rozwiązaniami jego grzania, chłodzenia czy wymiany świeżego powietrza uzyskujemy dom przyjazny środowisku a zarazem miano „oddychającego domu”.

 

JAKOŚĆ WYKOŃCZEŃ
Chcąc uzyskać wysokie standardy charakteryzujące domy pasywne w tej materii cudów nie ma. Wszystkie etapy prac muszą być wykonane z wyjątkową starannością, a materiały właściwie dobrane. Kto wie, może i przy okazji tej inwestycji uda nam się przełamać panujące w branży deweloperskiej stereotypy - „szybko i tanio” -  czas pokaże. Koncentrując się jednak na rzetelnej  realizacji projektu...


Wykonawcy i Partnerzy.
Firma Wojciech Nieruchomości mająca wieloletnie doświadczenie na lokalnym rynku nieruchomości do budowy domów wybrała markowych podwykonawców z branży budowlanej.  A są to firmy :


DANMAR – roboty ogólnobudowlane,
dudabud – więźba oraz pokrycie dachu,
  SEMONT – ocieplenie oraz elewacje.


Na budowie przy osiedlu ECO-SOLUTIONS zameldowali się również stali partnerzy strategiczni firmy Wojciech Nieruchomości, firmy:


  castor – płynność dostaw materiałów oraz ich jakość,
castorama - bon na asortyment z 10 % rabatem dla każdego nabywcy domu,
pekaosa – kompleksowa obsługa transakcji kredytowych na dogodnych warunkach.

Materiały.
Jeśli chodzi o materiały użyte do budowy domów... Innowacyjność tej inwestycji przejawia się i w tym zakresie. Do budowy domów użyte zostały materiały z najwyższej półki jeśli chodzi o jakość  i technologię ich wykonania. Kluczowy był tu również ich bardzo niski współczynnik przenikania ciepła.
Przyjrzyjmy się im bliżej:
- ściany zewnętrzne to bloczki - Silka (materiał przyjazny zdrowiu i środowisku) – 24cm,
- docieplone ścian zewnętrznych wełna  -  Rockwool venti max – 2 x 15cm,
- pokrycie dachowe – blacha – Ruukki Clasic,
- docieplenie dachu od środka - wełna Superock – 45cm,
- odwodnienie dachu – system bezokapowy GALECO,
- stolarka okienna - okna 6-cio komorowe - Ideal 8000,
- drzwi wejściowe – pasywne KMT Plus 75 Passive,
- styropian twardy – EPS 100 - 30cm,
- rekuperator -  COSMOVENT 300 EC,
- instalacja rekuperacji -  na przewodach - GREEN Ag (z powłoką wewnętrzną jonów srebra).

 

Cena – 394 000 zł obejmuje:
- wykończenie zewnętrzne z ociepleniem (styropian 30cm),
- tynkowanie elewacji,
- wstawienie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej) oraz parapetów,
- montaż systemu rekuperacji – rekuperator + kompletna instalacja,
- montaż systemu gruntowego wymiennika ciepła – GWC,
- wykonanie dachu,
- ocieplenie domu od środka – na zawieszonych płytach OSB ułożenie wełny 3 x 15 cm,
- ustawienie ścian działowych (murowanych),
- wylanie tarasu,
- usypanie i utwardzenie wjazdu,
- nieruchomość przygotowana do podłączenia przydomowej oczyszczalni ścieków,
- po zakończeniu inwestycji zostanie utwardzona droga dojazdowa do wszystkich domów.
Media: woda.

 

DODATKOWE KORZYŚCI:
Na tym etapie budowy istnieje możliwość ingerencji klienta w końcowy wygląd domu. Firma Wojciech Nieruchomości może wykończyć inwestycję pod klucz. Możliwe jest dobudowanie wiaty dla samochodu. Możemy wykonać wszelkie instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Na życzenie wszelkie płytkowania, ułożenie paneli, malowania czy instalacje urządzeń oraz sprzętów.

Eco Solutions slogan

- Cena z wliczonym podatkiem VAT.
- Kupujący zwolniony z 2% podatku od czynności cywilno-prawnych przy kupnie nieruchomości w kwocie 7880 zł.
- Załatwienie wszelkich formalności po stronie firmy Wojciech Nieruchomości.
- Oferta bezpośrednia bez opłat prowizyjnych.

Zainteresowanych zapraszam na prezentację - Wojtek  - 502 658 785 :)

* Firma Wojciech Nieruchomości oraz firma Castorama zastrzegają sobie prawo do prezentacji budowanego osiedla ECO-SOLUTIONS w celach marketingowych do dnia 31.12.2022 roku.

Cena: 394,000.00 PLN
Data wygaśnięcia oferty: 2018-06-07


NAJNOWSZE OFERTY

      Niedrogie w utrzymaniu 2 pokoje w ścisłym centrum   Dla szukających własnego, dwupokojowego "M", mamy ciekawą ofertę. Świetna lokalizacja, niewygórowany czynsz oraz dobra cena – to główne jego atuty. Spójrzmy jednak bliżej.   Mieszkanie posiada powierzchnię 45 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do mieszkania przynależy piwnica. Standard wykończenia obejmuje panele podłogowe, okna plastikowe, tynki strukturalne, płytki ceramiczne w łazience oraz na balkonie.   Wszystkie instalacje zostały wymienione, tj. wodno-kanalizacyjna w plastiku, gazowa w miedzi, elektryczna w miedzi z korkami modułowymi.   Czynsz płatny wspólnocie – wynosi 480 zł i obejmuje: Fundusz remontowy + eksploatację + zaliczkę na zimną wodę + zaliczkę na centralne ogrzewanie + opłatę za wywóz śmieci i odprowadzanie ścieków   Do ogrzewania wody służy piecyk gazowy znajdujący się w łazience. Grzejniki centralnego ogrzewania są opomiarowane. Dostępna jest Vectra. Mieszkanie jest środkowe, co przekłada się na symboliczne koszty ogrzewania. Okna wychodzą na wschód-zachód co zapewnia dostęp światła przez cały dzień. W przedpokoju można zamontować szafę zabudowaną.   Mieszkanie znajduje się przy ul. Waryńskiego – jest to ścisłe centrum Raciborza. W sąsiedztwie znajdują się liczne sklepy i przystanki autobusowe. Niedaleko znajduje się przedszkole, szkoła i przychodnia zdrowia. Zlokalizowane jest na 3 piętrze w czteropiętrowym bloku. Budynek został świeżo odnowiony, co widać na zdjęciach. Sąsiedzi bez zarzutu.   Stan prawny mieszkania jest uregulowany, jeden właściciel, brak zadłużenia. Zarządcą jest Konsorcjum MP.   Niewygórowane opłaty oraz funkcjonalność to niewątpliwie atuty. Lokalizacja – trudno o lepszą – ścisłe centrum, a jednocześnie spokój. Jakby nie było, macie Państwo okazję nabyć komfortowe "gniazdko", które można zaanrażować w nowoczesnym stylu.   Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Specjalista ds. Nieruchomości – Tel. 513 305 936

      Bardzo dobra lokalizacja – 1 piętro - funkcjonalność   Prezentujemy Państwu mieszkanie położone w ścisłym centrum Raciborza – przy ulicy Słowackiego. Lokalizacja pozwala na szybkie załatwianie bieżących spraw – od zakupów, aż po sprawy urzędowe. Oprócz tego ulica Słowackiego otoczona jest dużą ilością zieleni miejskiej oraz terenów rekreacyjnych. Zdecydowany faworyt pod względem raciborskich lokalizacji rynku nieruchomości.   Mieszkanie posiada powierzchnię 49 m2 i znajduje się na 1 piętrze w czteropiętrowym bloku znajdującym się w zasobach spółdzielni Nowoczesna. Obejmuje ona: - 3 pokoje, - kuchnię, - łazienkę z WC, - przedpokój. Mieszkanie posiada balkon (2,28m2) oraz przynależną piwnicę (4,20 m2). Okna są plastikowe. Na podłogach płytki panele, na ścianach tapety. Łazienka wypłytkowana. Na wyposażeniu pozostają meble widoczne na zdjęciach, zabudowa kuchenna ze sprzętami oraz filtrem wodnym – osmozą. W przedpokoju znajdują się wnęki pozwalające na montaż szaf zabudowanych.   Z uwagi na funkcjonalny układ oraz zakamarki pozwalające wykorzystać przestrzeń mieszkalną – lokal optycznie wydaje się być większy niż wynikałoby to z jego powierzchni użytkowej. Okna wychodzą na wschód-zachód – cały dzień zapewniony jest dostęp do naturalnego światła. Sąsiedztwo bez zarzutu.   Czynsz - wynosi 500 zł. Wliczone następujące komponenty: fundusz remontowy + eksploatacja + zaliczka na zimną wodę oraz kanalizację + wywóz śmieci + ogrzewanie centralne miejskie. Woda ogrzewana piecykiem gazowym w łazience. Wszystkie media opomiarowane. Mieszkanie jest środkowe – ciepłe, pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Dostępna Vectra.   Stan prawny uregulowany, brak obciążeń, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.   Podsumujmy: - bardzo dobra lokalizacja – ul. Słowackiego, - najlepsze piętro – pierwsze, - funkcjonalny układ. Oferta warta poważnego rozważenia.   Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Specjalista ds. Nieruchomości – tel. 513 305 936

      Ładny dom w dobrej lokalizacji i standardzie   Lokalizacja – Pietrowice Wielkie. Najszybciej rozwijająca się gmina powiatu raciborskiego. W ciągu ostatniej dekady przeprowadziło się tutaj wielu raciborzan. Za atrakcyjnością tej gminy przemawia – ustronne położenie, a zarazem szybki dojazd do Raciborza (10 min samochodem) nowo wyasfaltowaną drogą wojewódzką. Dostęp do potrzebnej infrastruktury – sklepów, przystanków autobusowych, przychodni zdrowia, urzędu gminy. Ponadto w Pietrowicach znajduje się przedszkola oraz szkoła podstawowa.   Oferowany dom położony jest w spokojnym sąsiedztwie domów jednorodzinnych wolnostojących. Posiada powierzchnię 135 m2. Posadowiony jest na działce budowlanej o powierzchni 454 m2.   Struktura budynku jest następująca: - parter: 3 pokoje, przedpokój, kuchnia, łazienka z WC - piętro: 3 pokoje w tym jeden z tarasem, łazienka z WC, suszarnia. Łącznie 6 pokoi, 2 łazienki z WC, suszarnia oraz kuchnia.   W ciągu ostatnich kilku lat budynek przeszedł generalny remont: - wymienione zostało pokrycie dachu – blachodachówka, - wykonano ocieplenie elewacji styropianem 15 cm, - wykonano nowe instalacje (elektryczna, wodno-kanalizacyjna), - wymieniono okna na plastikowe firmy ROTO, - wymieniono drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, - wymieniono centralne ogrzewania wraz z nowym piecem.   Standard wnętrza obejmuje: gładzie na ścianach, sufity podwieszane, deskę Barlinecką na podłogach, ogrzewanie podłogowe (parter w przedpokoju, kuchni i łazience), płytki ceramiczne. Na wyposażeniu pozostaje piec oraz okap w kuchni, a także wanna, prysznic i meble łazienkowe.   Stan prawny uregulowany, jeden właściciel, brak obciążeń (działy III i IV księgi wieczystej wolne od wpisów).   Lokalizacja – standard – cena – jest to atrakcyjny dom, gotowy do wprowadzenia, nie wymagający dodatkowych nakładów remontowych.   Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Specjalista ds. Nieruchomości – Tel. 513 305 936

      Bezkonkurencyjna lokalizacja w Raciborzu   Na czym polega przewaga ulicy Kossaka nad innymi osiedlami? Otóż, jest to najbardziej pożądana lokalizacja w Raciborzu. Bardzo spokojna okolica o kulturalnym sąsiedztwie. Skwerki znajdujące się na terenie osiedla są zadbane, zadrzewione oraz utrzymywane w czystości. Dzięki temu wokół bloków mieszkalnych znajduje się wiele miejsc, w których można zażyć przyjemnego odpoczynku wśród zieleni. Z racji tego, że osiedle przy ulicy Kossaka znajduje się w centrum miasta, w szybki i łatwy sposób można dotrzeć do każdego miejsca w Raciborzu. W sąsiedztwie znajdują się sklepy spożywcze, w tym dyskonty. Osiedle posiada dostęp do pobliskich przystanków autobusowych, np. na ul. Mariańskiej i Pastora Michejdy. Szkoła podstawowa i gimnazjum również są na wyciągnięcie ręki.   Mieszkanie, które oferujemy znajduje się na czwartym piętrze w czteropiętrowym bloku mieszkalnym. Budynek jest ocieplony i odmalowany w przyjemnych kolorach. Klatka schodowa odnowiona. Zasoby spółdzielni Nowoczesna.   Posiada ono powierzchnię 63,6 m2 i składa się z: - 3 pokoi, - osobnej kuchni, - łazienki, - osobnego WC, - przedpokoju, - dużej loggi. Do mieszkania przynależy piwnica.   Wnętrze na dzień dzisiejszy wykończone jest częściowo w płytkach ceramicznych, a częściowo w płytkach PCV na podłogach. Na ścianach tynki. Okna drewniane. Możliwość montażu szafy zabudowanej w przedpokoju. Piony wodno-kanalizacyjne są plastikowe.   Czynsz wynosi 572 zł i obejmuje: Fundusz eksploatacyjny + fundusz remontowy + zimną i ciepłą wodę + wywóz śmieci + odprowadzanie ścieków + centralne ogrzewanie miejskie.   Woda i centralne ogrzewanie są opomiarowane. W czynszu uwzględnione są zaliczki na zużycie tych mediów. Dokładne rozliczenie następuje: raz do roku w przypadku ogrzewania oraz dwa razy do roku w przypadku wody. Prąd i gaz dostarczane są na podstawie indywidualnych umów zawartych z dostawcami tych mediów. W mieszkaniu dostępna jest Vectra.   Lokalizacja – najbardziej rozchwytywana w Raciborzu, Wnętrze – funkcjonalne, pomieszczenia ustawne, Sąsiedztwo – trudno o lepsze, Cena – 1993 zł/m2 – adekwatna do standardu i lokalizacji.   Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński - Specjalista ds. Nieruchomości - Tel. 513 305 936

Powered by OrdaSoft!

PARTNERZY STRATEGICZNI

DANMAR               Logo Bank Pekao 2 new               dudabud                castorama               castor               SEMONT

WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje