REKLAMA

Wynajem:Osiedle domów pasywnych ECO-SOLUTIONS
398,000.00 PLN
Osiedle domów pasywnych ECO-SOLUTIONS Właściciel mgr. Wojciech Rauch, wojtekrauch@wp.pl Cena: 398,000.00 PLN
No location available
ID obiektu: 324
Tytuł: Osiedle domów pasywnych ECO-SOLUTIONS
Opis:

Ten dom może być Twój za 1460,84 zł miesięcznie. To możliwe tylko u nas. Dzięki posiadaniu własnej agencji bankowej Pekao S.A. tylko my jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu taką ratę. Gdybyście Państwo myśleli o kupnie tej nieruchomości, kompleksowo obsłużymy Państwa w jednym miejscu - Opawska 72a w Raciborzu. 

Wracając do nieruchomości...

 

OSIEDLE ECO-SOLUTIONS

                       ...zamieszkaj w domach jutra.

 

Osiedle Eco–Solutions to inspirowany najnowszymi rozwiązaniami architektoniczno-budowlanymi kompleks siedmiu domów pasywnych. Jego powstanie to wypadkowa doświadczenia nabytego jako właściciel biura nieruchomości - Wojciech Nieruchomości oraz inwestor licznych projektów budowlanych.


 Wojciech Rauch

 

 

W skład osiedla  Eco–Solutions wchodzi siedem wolnostojących, niepodpiwniczonych domów parterowych o powierzchni użytkowej 112,37m2 (powierzchni zabudowy wynoszącej 114,6m2) usytuowanych na działkach o powierzchni 606m2 oraz 624m2.

dom   osiedle

 

DLACZEGO WARTO TU SPĘDZIĆ RESZTĘ ŻYCIA?

- Otwarta przestrzeń, teren pagórkowaty, wokół pola i lasy

- Dobre usytuowanie względem miast Racibórz, Pszów, Wodzisław Śląski, Rybnik, Gliwice (odpowiednio 7km, 8 km, 12 km, 15 km,  i 30 km od centrum)

- Nowoczesny design, przestronność oraz funkcjonalność pomieszczeń

- Innowacyjna technologia pasywna – przyjazna środowisku i Twojej kieszeni

- Możliwość ingerencji w końcowy wygląd domu.

  Ale po kolei...


LOKALIZACJA
Łańce -  to urokliwa, „zielona” miejscowość położona pod Raciborzem. Dominuje tu luźna zabudowa domów jednorodzinnych otoczona polami i lasami. Znajduje się tu sklep spożywczy, przedszkole oraz przystanek autobusowy. Szkoła podstawowa i gimnazjum znajdują się w sąsiadujących miejscowościach - Kobyli i Kornowacu. Niewielka odległość od Pszowa, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika czy Gliwic czyni to miejsce również atrakcyjne dla mieszkańców tych miejscowości. Same działki usytuowane są na otwartym terenie z pięknym widokiem na otaczające je pola i lasy. Są prostokątne, lekko pochylone (względem siebie) co niewątpliwie dodaje im uroku. Każda z nich posiada bezpośredni dostęp do drogi. Cztery działki liczą po 606m2, trzy pozostałe po 624m2.


DESIGN I FUNKCONALNOŚĆ
Projekt domu - to popis architekta Tomasza Borka. Jest to projektant młodego pokolenia mający na swoim koncie wiele odważnych projektów. Prostota i funkcjonalność, a przy tym wysoka jakość materiałów to określenia którymi się kierowaliśmy podczas pracy nad projektem. Ciekawa kreska na stosunkowo prostej bryle czyni projekt oryginalnym i niezapomnianym. Trzy spore sypialnie, mocno przeszklony salon połączony w formie otwartej z kuchnią oraz jadalnią, dwa funkcjonalne wyjścia na taras czy dobrze przemyślane ciągi komunikacyjne to bez wątpienia spore atuty będące optymalnym rozwiązaniem dla potrzeb większości rodzin.

STRONA ZACHODNIA
dom   front

 

STRONA WSCHODNIA

dom   ty³


Całkowita powierzchnia zabudowy domu liczy 114,6m2.
Powierzchnia użytkowa domu liczy 112,37m2.
Składają się na nią następujące pomieszczenia:

- pokój na antresoli oraz pomieszczenie gosp. (18,78 m2),
- przedsionek (3,67 m2),
- korytarz (8,27 m2),
- pokój dzienny (30,79 m2),
- pomieszczenie gospodarcze (3,06 m2),
- kuchnia (9,32 m2),
- sypialnia 1 (13,1 m2),
- sypialnia 2 (10,12 m2),
- sypialnia 3 (8,58 m2).


* Aby zwiększyć poczucie przestronności w salonie i jadalni celowo zwiększyliśmy wysokość pomieszczeń tak aby rozchodząc się po skosie do góry wynosiła w jego najwyższym punkcie aż 4,37m. Wysokość pozostałych pomieszczeń wynosi również nie mało bo 2,9 m.

RZUT PRZYZIEMIA
dom   rzut przyziemia

 

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA DOMÓW PASYWNYCH
Osiedle Eco–Solutions budowane jest w technologii domów pasywnych. Wybór tej technologii z licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami daje poczucie komfortu ale co ważniejsze już w pierwszym roku eksploatacji pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy jego mieszkańcom. Jednocześnie technologia pasywna w jakiej budowane są domy -  jest przyjazna środowisku. Coraz bardziej zaostrzone normy dotyczące zbędnych ubytków ciepła w nowobudowanych domach sprawiły, że wybiegliśmy do przodu i zdecydowaliśmy się właśnie na wybór takiej technologii.  W Polsce jest ona rzadkością, gdyż inwestorzy błędnie myślą, że są to skomplikowane i  czasochłonne inwestycje budowlane. Patrząc jednak  w przyszłość jest to rozwiązanie dnia jutrzejszego. Stąd właśnie Osiedle Eco –Solutions jest jednym z pierwszych tego typu osiedli w Polsce.


Charakterystyka prezentowanych domów pasywnych:

1. Odpowiednia lokalizacja.
Domy usytuowane są na otwartych przestrzeniach przez co są dobrze nasłonecznione. Wokół nie ma żadnych wysokich drzew i zabudowań zabierających naturalne światło i ciepło. Rozkład pomieszczeń został tak dobrany aby pomieszczenia w których spędza się najwięcej czasu, tj. salon, pokoje dziecięce oraz jadalnia zwrócone były ku stronie południowej (ciepłej). Pozostałe pomieszczenia  jak kuchnia, łazienka czy sypialnia zwrócone były ku stronie północnej (zimnej).

2. Kształt budynku.
Są to proste, zwarte bryły bez podpiwniczenia pozwalające w maksymalny sposób unikać możliwych strat ciepła. Dach pozbawiony załamań i dodatkowych facjat. Projekt o celowym, niskim kącie nachylenia dachu wynoszącym 22 % dzięki czemu eliminujemy zbędne mostki termiczne.

3. Okna i drzwi zewnętrzne.
To niezwykle istotne elementy domów pasywnych. W domach osiedla Eco-Solutions stosowane są okna i drzwi o współczynniku przenikania ciepła o U = 0,75 W/m2K. Okna są sześciokomorowe z uszczelnieniem środkowym. Montaż ich odbywa się na specjalnie dobranym twardym polistyrenie XPS i określa się jako ciepły montaż. Otwory okienne, nieprzypadkowo sporych rozmiarów są zdecydowanie większe niż u ich odpowiedników ulokowanych w domach tradycyjnych. Pełnią dwie najważniejsze funkcje – dobrego doświetlenia pomieszczeń ale co ważniejsze, mają dostarczać jak największej ilości ciepła w każdym słonecznym dniu w roku i jej nie oddawać. Te największe rozmieszczone są od strony południowej i zachodniej domów. Montaż drzwi zewnętrznych charakteryzujących się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła odbywa się w systemie Passive na tzw.„ciepłym progu” oraz „ciepłej ościeżnicy”.

4. Termoizolacja ścian i dachu.
Mostki termiczne - to termin, który przy wykonywaniu termoizolacji ścian oraz dachu musi być szczególnie dopilnowany. Samo to jednak nie wystarczy. Istotny jest tu odpowiedni dobór styropianu oraz wełny mineralnej o niskich współczynnikach przenikania ciepła. Dopiero to da nam gwarancję, że uzyskamy szczelną, zwartą bryłę na wzór termosu cieplnego.

5. Gruntowy wymiennik ciepła – GWC.
System GWC który również znalazł swoje zastosowanie w budowanych domach pasywnych jest świetnym uzupełnieniem systemu rekuperacji. Wykorzystujemy tu fakt pozyskiwania powietrza, które jest przepuszczane przewodami (o długości ok 40 metrów), na głębokości 1, 6 m pod poziomem zero. Na tej głębokości (pod strefą przemarzania) przez cały rok panuje temperatura od 4 do 6 stopni. Więc dzięki temu systemowi w lato schłodzone a zimą podgrzane  powietrze trafia do rekuperatora który je rozprowadza zwiększając komfort jego mieszkańcom.

6.  Ogrzewanie? Twój wybór...
Mając na uwadze, że technologia pasywna w jakiej budowane są domy w połączeniu z systemem rekuperacji i systemem GWC „załatwiają” nam 80% energii cieplnej domu to w porównaniu do budowy domów w technologii tradycyjnej na pozostałe 20% energii cieplnej wpływ ma już każdy indywidualnie. Projektowane domy przewidują zastosowanie kominka (np. z płaszczem wodnym). Ale na rynku nie brakuje innych rozwiązań mogących mieć tu zastosowanie. Wykorzystać tu można maty grzewcze, energooszczędne grzejniki elektryczne czy kolektory słoneczne.


Podsumowując opisaną charakterystykę domów pasywnych w której łączymy szczelne wykonanie domu z innowacyjnymi rozwiązaniami jego grzania, chłodzenia czy wymiany świeżego powietrza uzyskujemy dom przyjazny środowisku a zarazem miano „oddychającego domu”.

 

JAKOŚĆ WYKOŃCZEŃ
Chcąc uzyskać wysokie standardy charakteryzujące domy pasywne w tej materii cudów nie ma. Wszystkie etapy prac muszą być wykonane z wyjątkową starannością, a materiały właściwie dobrane. Kto wie, może i przy okazji tej inwestycji uda nam się przełamać panujące w branży deweloperskiej stereotypy - „szybko i tanio” -  czas pokaże. Koncentrując się jednak na rzetelnej  realizacji projektu...


Wykonawcy i Partnerzy.
Firma Wojciech Nieruchomości mająca wieloletnie doświadczenie na lokalnym rynku nieruchomości do budowy domów wybrała markowych podwykonawców z branży budowlanej.  A są to firmy :


DANMAR – roboty ogólnobudowlane,
dudabud – więźba oraz pokrycie dachu,
  SEMONT – ocieplenie oraz elewacje.


Na budowie przy osiedlu ECO-SOLUTIONS zameldowali się również stali partnerzy strategiczni firmy Wojciech Nieruchomości, firmy:


  castor – płynność dostaw materiałów oraz ich jakość,
castorama - bon na asortyment z 10 % rabatem dla każdego nabywcy domu,
pekaosa – kompleksowa obsługa transakcji kredytowych na dogodnych warunkach.

Materiały.
Jeśli chodzi o materiały użyte do budowy domów... Innowacyjność tej inwestycji przejawia się i w tym zakresie. Do budowy domów użyte zostały materiały z najwyższej półki jeśli chodzi o jakość  i technologię ich wykonania. Kluczowy był tu również ich bardzo niski współczynnik przenikania ciepła.
Przyjrzyjmy się im bliżej:
- ściany zewnętrzne to bloczki - Silka (materiał przyjazny zdrowiu i środowisku) – 24cm,
- docieplone ścian zewnętrznych wełna  -  Rockwool venti max – 2 x 15cm,
- pokrycie dachowe – blacha – Ruukki Clasic,
- docieplenie dachu od środka - wełna Superock – 45cm,
- odwodnienie dachu – system bezokapowy GALECO,
- stolarka okienna - okna 6-cio komorowe - Ideal 8000,
- drzwi wejściowe – pasywne KMT Plus 75 Passive,
- styropian twardy – EPS 100 - 30cm.

 

Cena – 398 000 zł obejmuje:
- wykończenie zewnętrzne z ociepleniem (styropian 30cm),
- tynkowanie elewacji,
- wstawienie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej) oraz parapetów,
- montaż systemu gruntowego wymiennika ciepła – GWC,
- wykonanie dachu,
- ocieplenie domu od środka – na zawieszonych płytach OSB ułożenie wełny 3 x 15 cm,
- ustawienie ścian działowych (murowanych),
- wylanie tarasu,
- usypanie i utwardzenie wjazdu,
- nieruchomość przygotowana do podłączenia przydomowej oczyszczalni ścieków,
- utwardzona droga dojazdowa.
Media: woda.

 

DODATKOWE KORZYŚCI:
Na tym etapie budowy istnieje możliwość ingerencji klienta w końcowy wygląd domu. Firma Wojciech Nieruchomości może wykończyć inwestycję pod klucz. Możliwe jest dobudowanie wiaty dla samochodu. Możemy wykonać wszelkie instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Na życzenie wszelkie płytkowania, ułożenie paneli, malowania czy instalacje urządzeń oraz sprzętów.

Eco Solutions slogan

- Cena z wliczonym podatkiem VAT.
- Kupujący zwolniony z 2% podatku od czynności cywilno-prawnych przy kupnie nieruchomości w kwocie 7960 zł.
- Załatwienie wszelkich formalności po stronie firmy Wojciech Nieruchomości.
- Oferta bezpośrednia bez opłat prowizyjnych.

Zainteresowanych zapraszam na prezentację - Wojtek  - 502 658 785 :)

* Firma Wojciech Nieruchomości oraz firma Castorama zastrzegają sobie prawo do prezentacji budowanego osiedla ECO-SOLUTIONS w celach marketingowych do dnia 31.12.2022 roku.

Cena: 398,000.00 PLN
Data wygaśnięcia oferty: 2018-06-07


NAJNOWSZE OFERTY

      Rata kredytu za dom niższa niż czynsz za mieszkanie :) O jakich pieniądzach mówimy? Dodajmy, że za własny dom....Już dzisiaj mają Państwo okazję nabyć gotowy do wejścia dom w Nędzy przy miesięcznej racie kredytu hipotecznego, wynoszącej mniej niż czynsz za mieszkanie własnościowe w Raciborzu - 583,37 zł. To możliwe tylko u nas. Dzięki posiadaniu własnej agencji bankowej Pekao S.A. tylko my jesteśmy w staniezagwarantować Państwu taką ratę. Gdybyście Państwo myśleli o kupnie tej nieruchomości - kompleksowo obsłużymy Państwa w jednym miejscu - Opawska 72a w Raciborzu. Co nabędą Państwo we wspomnianej cenie? Spójrzmy razem: - segment szeregowca gotowego do wejścia od zaraz – powierzchnia 80,5 m2 + poddasze użytkowe o powierzchni około 30 m2, całe ocieplone od środka wełną mineralną, - niemałą działkę o łącznej powierzchni 717,70 m2 - budynek gospodarczy o powierzchni 10,20 m2. Lokalizacja – Nędza w powiecie raciborskim - oddalona o 7 km od Raciborza i 10 km od Kuźni Raciborskiej. Do Kędzierzyna-Koźla 30 km, do Gliwic 40 km. Urokliwa miejscowość, której walory w ostatnim czasie docenia coraz więcej mieszkańców śląska. Trudno się temu dziwić – konkurencyjne ceny nieruchomości względem aglomeracji śląskiej, a jednocześnie otoczenie przyrody i czyste powietrze. Dom posiada powierzchnię 80,5 m2, jest to budynek parterowy z mieszkalnym poddaszem (30 m2). Na parterze dostępne są 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, spiżarka i kotłownia. Na poddaszu znajduje się kolejny pokój czekający na adaptację przez nowego nabywcę.W sumie dom obejmuje 3 pokoje. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni budynku. Wnętrze po generalnym remoncie: - wymieniono instalację centralnego ogrzewania, tj. grzejniki, rurki miedziane, piec węglowy, - wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, - generalnie zmodernizowano łazienkę, kuchnię oraz pokoje, - nowa zabudowa kuchenna ze sprzętami i nowe sanitariaty - wymieniono podłogi, - położono gładzie na ścianach, - wykonano sufity podwieszane, - wymieniono okna i drzwi. Stan prawny jest uregulowany, jeden właściciel, brak obciążeń. Dom w Nędzy stanowi świetną alternatywę dla mieszkań w mieście. Tym bardziej, że na jego zakup pozwolić sobie mogą także osoby z ograniczonym budżetem. Standard wnętrza pozwala na zamieszkanie od zaraz. Do tego ładna działka pozwala na urządzenie przestrzeni rekreacyjnej według własnej inwencji. Budynek gospodarczy dodatkowo zwiększa funkcjonalność całej nieruchomości. No i cena....583,37 zł miesięcznie za własny dom – dla zdecydowanego klienta istnieje możliwość negocjacji. Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek od nieruchomości - Tel. 513 305 936

      Centrum – 1 piętro – rata 214,16 zł miesięcznie!!! Czy trzeba czegoś więcej od taniego w utrzymaniu mieszkania położonego w centrum Raciborza w odległości 150 m od Tesco, które jest zadbane i posiada czynsz tylko 110 zł na miesiąc? Pod ręką są tutaj przystanki autobusowe, przedszkole, żłobek, gimnazjum, sklepy spożywcze, apteka. Lokalizacja, 1 piętro i niski czynsz sprawiają, że jest to idealne mieszkanie dla osoby starszej, singla lub pary. Wszystko to można nabyć za 214,16 zł miesięcznie. To możliwe tylko u nas. Dzięki posiadaniu własnej agencji bankowej Pekao S.A. tylko my jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu taką ratę. Gdybyście Państwo myśleli o kupnie tej nieruchomości - kompleksowo obsłużymy Państwa w jednym miejscu - Opawska 72a w Raciborzu. Oferowane mieszkanie składa się z: - salonu z otwartym aneksem kuchennym, - sypialni, - łazienki z WC, - przedpokoju. Łączna powierzchnia wynosi 32,51 m2. We wnętrzu wymieniono okna na PCV. Reszta do remontu. Na wizualizacjach pokazano propozycję aranżacji mieszkania na nowoczesny, kameralny apartament. Koszty utrzymania niskie – czynsz tylko 110 zł (fundusz remontowy, eksploatacja, woda miejska). Z uwagi, że mieszkanie jest środkowe, a kamienica posiada grube mury z cegły – można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Wspólnota jest w trakcie przyłącznia budynku do sieci miejskiego c.o. Media są opomiarowane – prąd i gaz według zużycia. Mieszkanie znadjuje się na 1 piętrze w dwupiętrowej kamienicy. Dach po wymianie, poddasza także mieszkalne. Spokój i cisza. Stan prawny uregulowany – 1 właściciel – brak obciążeń. Raz jeszcze – ścisłe centrum – 1 piętro – niski czynsz – miesięczna rata – mieszkanie na każdą kieszeń :) Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek od nieruchomości - Tel. 513 305 936

      24 zł/m2 za 15 arów pod budowę pod Raciborzem!!! Jeśli poszukujecie Państwo niedrogiej, ładnej działki, niedaleko miasta to ta oferta będzie Państwu odpowiadać. Lokalizacja – Cyprzanów – 10 min jazdy samochodem od Raciborza. Wieś w gminie Pietrowice Wielkie, najszybciej rozwijającym się regionie powiatu raciborskiego w ciągu ostatniej dekady. Na miejscu, sklep, kościół, przystanek autobusowy. Szkoła, przedkole oraz przychodnia zdrowia w oddalonych o 1 km Pietrowicach Wielkich. Dojazd do Raciborza zarówno od strony Wojnowic, jak i Pietrowic Wielkich. Oferowana działka jest zacisznie położona. Znajduje się 200 m od głównej drogi we wsi. W sąsiedztwie luźna zabudowa domów jednorodzinnych wolnostojących. Ponadto ładny widok na okoliczne pola. Położenie działki pozwala także na takie jej zagospodarowanie, aby możliwe było uzyskanie dużej dozy intymności. Działka posiada powierzchnię 1500 m2, w całości jest to działka budowlana. Dojazd dwiema drogami publicznymi, z czego jedna jest asfaltowa, a druga utwardzona. Działka jest nieuzbrojona. Wodociąg gminny biegnie w drodze, wzdłuż drogi znajdują się także słupy energetyczne. Stan prawny uregulowany, brak obciążeń w księdze wieczystej. Kameralne położenie – bliskość Raciborza – przystępna cena – właśnie z tych powodów warto nabyć tę działkę. Zapraszam na prezentację Tobiasz Maliński – Twój człowiek od nieruchomości – Tel. 513 305 936

      Rzut beretem od raciborskiego rynku Mamy dla Państwa lokal użytkowy w bardzo dobrej lokalizacji: - znajduje się w ścisłym centrum Raciborza, - rzut beretem od rynku - przy ul. Długiej . Jego położenie zapewnia łatwą "odnajdywalność" firmy, a duży ruch samochodowy w tym rejonie pozwala na regularne docieranie nowych klientów. Do tego miejsca parkingowe wokół budynku dostępne dla potencjalnych klientów. Nieruchomość znajduje się na 1 piętrze w świeżo wyremontowanej kamienicy na naprawdę porządny standard. Elewacja jest pomalowana w jasne, przyjemne dla oka kolory. Standard wnętrza zapewni dobry klimat do pracy i obsługi klientów. Można tutaj prowadzić działalność biurowo-usługową. Lokal użytkowy dzieli się na 3 osobne pomieszczenia o następujących parametrach: pomieszczenie 10 m2 w czynszu 500 zł netto miesięcznie pomieszczenie 16 m2 w czynszu 700 zł netto miesięcznie pomieszczenie 21 m2 w czynszu 800 zł netto miesięcznie. Każde z pomieszczeń posiada odrębne wejście z korytarza oraz osobne media. Całość oddzielona jest od klatki schodowej dodatkowymi drzwiami. W każdym z pomieszczeń dostępna jest klimatyzacja z funkcją grzania, piony wod-kan, czujniki dymu, alarm oraz oświetlenie. Dodatkowo na półpiętrze dostępna jest toaleta. Istnieje możliwość wynajmu wszystkich trzech pomieszczeń w czynszu 1800 zł netto miesięcznie. Za rozsądne pieniądze można prowadzić działalność w ładnym lokalu, który z racji swojej lokalizacji łatwo odnaleźć. Przejeżdżając okolicznymi ulicami, nie sposób nie zwrócić uwagi na to miejsce. Zapraszamy na prezentację Tobiasz Maliński – Twój człowiek od nieruchomości- tel. 513 305 936

Powered by OrdaSoft!

PARTNERZY STRATEGICZNI

DANMAR               Logo Bank Pekao 2 new               dudabud                castorama               castor               SEMONT

WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje