REKLAMA

Eco solutions header
               
Osiedle Eco–Solutions to inspirowany najnowszymi rozwiązaniami architektoniczno-budowlanymi kompleks siedmiu domów pasywnych. Jego powstanie to wypadkowa doświadczenia nabytego jako właściciel biura nieruchomości - Wojciech Nieruchomości oraz inwestor licznych projektów budowlanych.


 Wojciech Rauch

 

 ...15.05.2017 roku - rozpoczęcie budowy pierwszego domu...

 

Eco Solutions   budowa 03

 

 

06.06.2017 - rozpoczęcie budowy drugiego domu...

 

Eco Solutions   budowa 01

 

W skład osiedla  Eco–Solutions wchodzi siedem wolnostojących, niepodpiwniczonych domów parterowych o powierzchni użytkowej 93,59m2 (powierzchni zabudowy wynoszącej 114,6m2) usytuowanych na działkach o powierzchni 606m2 oraz 624m2.

 

dom   osiedle

 

DLACZEGO WARTO TU SPĘDZIĆ RESZTĘ ŻYCIA?

- Otwarta przestrzeń, teren pagórkowaty, wokół pola i lasy

- Dobre usytuowanie względem miast Racibórz, Pszów, Wodzisław Śląski, Rybnik, Gliwice (odpowiednio 7km, 8 km, 12 km, 15 km,  i 30 km od centrum)

- Nowoczesny design, przestronność oraz funkcjonalność pomieszczeń

- Innowacyjna technologia pasywna – przyjazna środowisku i Twojej kieszeni

- Możliwość ingerencji w końcowy wygląd domu.

  Ale po kolei...


LOKALIZACJA
Łańce -  to urokliwa, „zielona” miejscowość położona pod Raciborzem. Dominuje tu luźna zabudowa domów jednorodzinnych otoczona polami i lasami. Znajduje się tu sklep spożywczy, przedszkole oraz przystanek autobusowy. Szkoła podstawowa i gimnazjum znajdują się w sąsiadujących miejscowościach - Kobyli i Kornowacu. Niewielka odległość od Pszowa, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika czy Gliwic czyni to miejsce również atrakcyjne dla mieszkańców tych miejscowości. Same działki usytuowane są na otwartym terenie z pięknym widokiem na otaczające je pola i lasy. Są prostokątne, lekko pochylone (względem siebie) co niewątpliwie dodaje im uroku. Każda z nich posiada bezpośredni dostęp do drogi. Cztery działki liczą po 606m2, trzy pozostałe po 624m2.

 

Osiedle Eco Solutions mapa

 


DESIGN I FUNKCONALNOŚĆ
Projekt domu - to popis architekta Tomasza Borka. Jest to projektant młodego pokolenia mający na swoim koncie wiele odważnych projektów. Prostota i funkcjonalność, a przy tym wysoka jakość materiałów to określenia którymi się kierowaliśmy podczas pracy nad projektem. Ciekawa kreska na stosunkowo prostej bryle czyni projekt oryginalnym i niezapomnianym. Trzy spore sypialnie, mocno przeszklony salon połączony w formie otwartej z kuchnią oraz jadalnią, dwa funkcjonalne wyjścia na taras czy dobrze przemyślane ciągi komunikacyjne to bez wątpienia spore atuty będące optymalnym rozwiązaniem dla potrzeb większości rodzin.

 

STRONA ZACHODNIA
dom   front

 

STRONA WSCHODNIA

dom   ty³

 


Całkowita powierzchnia zabudowy domu liczy 114,6m2.
Powierzchnia użytkowa domu liczy 93,59m2.
Składają się na nią następujące pomieszczenia:
- przedsionek (3,67 m2),
- korytarz (8,27 m2),
- pokój dzienny (30,79 m2),
- pomieszczenie gospodarcze (3,06 m2),
- kuchnia (9,32 m2),
- sypialnia 1 (13,1 m2),
- sypialnia 2 (10,12 m2),
- sypialnia 3 (8,58 m2).
* Aby zwiększyć poczucie przestronności w salonie i jadalni celowo zwiększyliśmy wysokość pomieszczeń tak aby rozchodząc się po skosie do góry wynosiła w jego najwyższym punkcie aż 4,37m. Wysokość pozostałych pomieszczeń wynosi również nie mało bo 2,9 m.

 

RZUT PRZYZIEMIA
dom   rzut przyziemia

 

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA DOMÓW PASYWNYCH
Osiedle Eco–Solutions budowane jest w technologii domów pasywnych. Wybór tej technologii z licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami daje poczucie komfortu ale co ważniejsze już w pierwszym roku eksploatacji pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy jego mieszkańcom. Jednocześnie technologia pasywna w jakiej budowane są domy -  jest przyjazna środowisku. Coraz bardziej zaostrzone normy dotyczące zbędnych ubytków ciepła w nowobudowanych domach sprawiły, że wybiegliśmy do przodu i zdecydowaliśmy się właśnie na wybór takiej technologii.  W Polsce jest ona rzadkością, gdyż inwestorzy błędnie myślą, że są to skomplikowane i  czasochłonne inwestycje budowlane. Patrząc jednak  w przyszłość jest to rozwiązanie dnia jutrzejszego. Stąd właśnie Osiedle Eco –Solutions jest jednym z pierwszych tego typu osiedli w Polsce.

 


Charakterystyka prezentowanych domów pasywnych:

 

1. Odpowiednia lokalizacja.
Domy usytuowane są na otwartych przestrzeniach przez co są dobrze nasłonecznione. Wokół nie ma żadnych wysokich drzew i zabudowań zabierających naturalne światło i ciepło. Rozkład pomieszczeń został tak dobrany aby pomieszczenia w których spędza się najwięcej czasu, tj. salon, pokoje dziecięce oraz jadalnia zwrócone były ku stronie południowej (ciepłej). Pozostałe pomieszczenia  jak kuchnia, łazienka czy sypialnia zwrócone były ku stronie północnej (zimnej).

 

2. Kształt budynku.
Są to proste, zwarte bryły bez podpiwniczenia pozwalające w maksymalny sposób unikać możliwych strat ciepła. Dach pozbawiony załamań i dodatkowych facjat. Projekt o celowym, niskim kącie nachylenia dachu wynoszącym 22 % dzięki czemu eliminujemy zbędne mostki termiczne.

 

3. Okna i drzwi zewnętrzne.
To niezwykle istotne elementy domów pasywnych. W domach osiedla Eco-Solutions stosowane są okna i drzwi o współczynniku przenikania ciepła o U = 0,75 W/m2K. Okna są sześciokomorowe z uszczelnieniem środkowym. Montaż ich odbywa się na specjalnie dobranym twardym polistyrenie XPS i określa się jako ciepły montaż. Otwory okienne, nieprzypadkowo sporych rozmiarów są zdecydowanie większe niż u ich odpowiedników ulokowanych w domach tradycyjnych. Pełnią dwie najważniejsze funkcje – dobrego doświetlenia pomieszczeń ale co ważniejsze, mają dostarczać jak największej ilości ciepła w każdym słonecznym dniu w roku i jej nie oddawać. Te największe rozmieszczone są od strony południowej i zachodniej domów. Montaż drzwi zewnętrznych charakteryzujących się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła odbywa się w systemie Passive na tzw.„ciepłym progu” oraz „ciepłej ościeżnicy”.

 

4. Termoizolacja ścian i dachu.
Mostki termiczne - to termin, który przy wykonywaniu termoizolacji ścian oraz dachu musi być szczególnie dopilnowany. Samo to jednak nie wystarczy. Istotny jest tu odpowiedni dobór styropianu oraz wełny mineralnej o niskich współczynnikach przenikania ciepła. Dopiero to da nam gwarancję, że uzyskamy szczelną, zwartą bryłę na wzór termosu cieplnego.


5. System rekuperacji.
W cenę domów wliczona jest gotowa (kompletna) instalacja wraz z rekuperatorem.  Jego największą zaletą jest fakt, że odzyskuje on ciepłe powietrze wytwarzane w „ciepłych” pomieszczeniach takich jak salon (kominek), kuchnia (przygotowywanie posiłków) oraz łazienka (pranie czy napuszczanie ciepłej wody), a następnie przepuszcza je przez grzałkę i rozprowadza do pozostałych „chłodnych” pomieszczeń.


6. Gruntowy wymiennik ciepła – GWC.
System GWC który również znalazł swoje zastosowanie w budowanych domach pasywnych jest świetnym uzupełnieniem systemu rekuperacji. Wykorzystujemy tu fakt pozyskiwania powietrza, które jest przepuszczane przewodami (o długości ok 40 metrów), na głębokości 1, 6 m pod poziomem zero. Na tej głębokości (pod strefą przemarzania) przez cały rok panuje temperatura od 4 do 6 stopni. Więc dzięki temu systemowi w lato schłodzone a zimą podgrzane  powietrze trafia do rekuperatora który je rozprowadza zwiększając komfort jego mieszkańcom.


7.  Ogrzewanie? Twój wybór...
Mając na uwadze, że technologia pasywna w jakiej budowane są domy w połączeniu z systemem rekuperacji i systemem GWC „załatwiają” nam 80% energii cieplnej domu to w porównaniu do budowy domów w technologii tradycyjnej na pozostałe 20% energii cieplnej wpływ ma już każdy indywidualnie. Projektowane domy przewidują zastosowanie kominka (np. z płaszczem wodnym). Ale na rynku nie brakuje innych rozwiązań mogących mieć tu zastosowanie. Wykorzystać tu można maty grzewcze, energooszczędne grzejniki elektryczne czy kolektory słoneczne.

 


Podsumowując opisaną charakterystykę domów pasywnych w której łączymy szczelne wykonanie domu z innowacyjnymi rozwiązaniami jego grzania, chłodzenia czy wymiany świeżego powietrza uzyskujemy dom przyjazny środowisku a zarazem miano „oddychającego domu”.

 

JAKOŚĆ WYKOŃCZEŃ
Chcąc uzyskać wysokie standardy charakteryzujące domy pasywne w tej materii cudów nie ma. Wszystkie etapy prac muszą być wykonane z wyjątkową starannością, a materiały właściwie dobrane. Kto wie, może i przy okazji tej inwestycji uda nam się przełamać panujące w branży deweloperskiej stereotypy - „szybko i tanio” -  czas pokaże. Koncentrując się jednak na rzetelnej  realizacji projektu...


Wykonawcy i Partnerzy.
Firma Wojciech Nieruchomości mająca wieloletnie doświadczenie na lokalnym rynku nieruchomości do budowy domów wybrała markowych podwykonawców z branży budowlanej.  A są to firmy :


DANMAR – roboty ogólnobudowlane,
dudabud – więźba oraz pokrycie dachu,
  SEMONT – ocieplenie oraz elewacje.

 


Na budowie przy osiedlu ECO-SOLUTIONS zameldowali się również stali partnerzy strategiczni firmy Wojciech Nieruchomości, firmy:


  castor – płynność dostaw materiałów oraz ich jakość,
castorama - bon na asortyment z 10 % rabatem dla każdego nabywcy domu,
Logo Bank Pekao 2 new – kompleksowa obsługa transakcji kredytowych na dogodnych warunkach.

 

Materiały.
Jeśli chodzi o materiały użyte do budowy domów... Innowacyjność tej inwestycji przejawia się i w tym zakresie. Do budowy domów użyte zostały materiały z najwyższej półki jeśli chodzi o jakość  i technologię ich wykonania. Kluczowy był tu również ich bardzo niski współczynnik przenikania ciepła.
Przyjrzyjmy się im bliżej:
- ściany zewnętrzne to bloczki - Silka (materiał przyjazny zdrowiu i środowisku) – 24cm,
- docieplone ścian zewnętrznych wełna  -  Rockwool venti max – 2 x 15cm,
- pokrycie dachowe – blacha – Ruukki Clasic,
- docieplenie dachu od środka - wełna Superock – 45cm,
- odwodnienie dachu – system bezokapowy GALECO,
- stolarka okienna – okna 6-cio komorowe - Ideal 8000,
- drzwi wejściowe – pasywne KMT Plus 75 Passive,
- styropian twardy – EPS 100 - 30cm,
- rekuperator -  COSMOVENT 300 EC,
- instalacja rekuperacji -  na przewodach - GREEN Ag (z powłoką wewnętrzną jonów srebra).

 

Cena – 394 000 zł obejmuje:
- wykończenie zewnętrzne z ociepleniem (styropian 30cm),
- tynkowanie elewacji,
- wstawienie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej) oraz parapetów,
- montaż systemu rekuperacji – rekuperator + kompletna instalacja,
- montaż systemu gruntowego wymiennika ciepła – GWC,
- wykonanie dachu,
- ocieplenie domu od środka – na zawieszonych płytach OSB ułożenie wełny 3 x 15 cm,
- ustawienie ścian działowych (murowanych),
- wylanie tarasu,
- usypanie i utwardzenie wjazdu,
- nieruchomość przygotowana do podłączenia przydomowej oczyszczalni ścieków,
- po zakończeniu inwestycji zostanie utwardzona droga dojazdowa do wszystkich domów.
Media: woda.

 

DODATKOWE KORZYŚCI:
Na tym etapie budowy istnieje możliwość ingerencji klienta w końcowy wygląd domu. Firma Wojciech Nieruchomości może wykończyć inwestycję pod klucz. Możliwe jest dobudowanie wiaty dla samochodu. Możemy wykonać wszelkie instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Na życzenie wszelkie płytkowania, ułożenie paneli, malowania czy instalacje urządzeń oraz sprzętów.

Eco Solutions slogan

- Cena z wliczonym podatkiem VAT.
- Kupujący zwolniony z 2% podatku od czynności cywilno-prawnych przy kupnie nieruchomości w kwocie 7880 zł.
- Załatwienie wszelkich formalności po stronie firmy Wojciech Nieruchomości.
- Oferta bezpośrednia bez opłat prowizyjnych.

Zainteresowanych zapraszam na prezentację - Wojtek  - 502 658 785 :)

 

* Firma Wojciech Nieruchomości oraz firma Castorama zastrzegają sobie prawo do prezentacji budowanego osiedla ECO-SOLUTIONS w celach marketingowych do dnia 31.12.2022 roku.

NAJNOWSZE OFERTY

      Naj, Naj, Naj...pod każdym względem Naj   Lokalizacja – najlepsza – ulica Lipowa – ścisłe centrum miasta – oaza spokoju – enklawa dla najbardziej wymagających klientów. Idealne miejsce dla osób aktywnych zawodowo, pragnących mieć infrastrukturę miejską "na wyciągnięcie ręki", a z drugiej strony ceniących spokój oraz relaks po godzinach pracy. W sąsiedztwie place zabaw, ścieżki rowerowe, dużo zieleni od strony ulicy Warszawskiej. Zdecydowany faworyt pośród raciborskich lokalizacji.   Budownictwo – nowoczesne – estetyczne – wyróżniające się swoją architekturą – spełniające wszystkie normy technologiczne. Są to niskie – 3 piętowe – budynki wielorodzinne wzniesione i administrowane przez spółdzielnię mieszkaniową Nowoczesna. Osiedle tworzy kompleks mieszkalny między ulicami Warszawską, Lipową i Bukową. Rozkład osiedla zaplanowano tak, aby budynki osłaniały przestrzeń rekreacyjną pomiędzy nimi. Wokół znajdują się miejsca parkingowe oraz infrastruktura komunalna.   Sąsiedztwo – nienaganne, kulturalne – po prostu na poziomie. Pod tym względem mieszka się tutaj wyjątkowo dobrze.   Apartament – 110 m2 – 3 piętro. Jest to apartament dwupoziomowy, składający się z 4 pokoi, 2 łazienek z WC, kuchni połączonej z salonem, osobnej pralni, a także 2 tarasów.   Poziom 1 – dostępny jest tutaj przestronny salon z kuchnią, łazienką z WC oraz dwoma pokojami. Z salonu wiedzie wyjście na taras. Drugi taras dostępny jest z pokoju dziecięcego. Układ pomieszczeń ma formę otwartą, projektowaną na indywidualne zamówienie właścicieli.   Poziom 2 – tutaj znajduje się sypialnia, druga łazienka z WC, garderoba, a także pomieszczenie strychowe pełniące funkcję schowka.   Standard wnętrza – mucha nie siada :). Ale po kolei.   Płytki ceramiczne – włoskie. W pokojach na podłogach – deska Barlinecka. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe – Gerda. Drewno tarasowe indyjskie – Bankiraj – odporne na działanie czynników pogodowych. Schody łączące dwa poziomy – wykonywane na zamówienie ze stali nierdzewnej. Okna dachowe firmy Velux – wykonywane na zamówienie, charakteryzujące się korzystnymi parametrami termicznymi.   Wyposażenie – kompletne, tj.: - dwa klimatyzatory energooszczędne, z funkcją grzania – Sinclair (jeden w salonie, drugi w sypialni na piętrze), - dwa mobilne nawilżacze i oczyszczacze powietrza (Sharp), - sanitariaty KOŁO, - piekarnik, kuchenka mikrofalowa, lodówka dwudrzwiowa – Samsung, - okap – Gorenje, - płyta indukcyjna – Eletrolux - piec gazowy dwufunkcyjny – Vaillant (15 Kw – wystarczająca moc celowo dobrana przez fachowca), - pralka w osobnym pomieszczeniu gospodarczym, - telewizor LCD – Samsung - na tarasie salonowym - solidny grill gazowy. Do tego akcesoria kuchenne.   Warunki najmu: - miesięczny czynsz płatny właścicielowi – 2500 zł, - koszty mediów według zużycia, - opłata na rzecz spółdzielni przy jednej osobie wynosi 400 zł (fundusz remontowy, utrzymanie nieruchomości wspólnej, wywóz nieczystości, kanalizacja, woda miejska).   Przy 4 osobowej rodzinnie zużycie gazu na poziomie 150 zł miesięcznie, zużycie prądu (z uwzględenienim klimatyzatorów) na poziomie 150 zł miesięcznie. Apartament jest środkowy, a więc i ciepły – nie wymaga intensywnego dogrzewania. Poddasze ocieplone zostało wełną mineralną 25 cm. Elementy wykończeniowe apartamentu dobrano tak, aby zminimalizować straty ciepła. Kaucja zwrotna, płatna przy podpisywaniu umowy najmu wynosi 7500 zł.   Jako biuro nieruchomości: - prowadzimy prezentacje nieruchomości, - prowadzimy negocjacje warunków najmu, - przygotowujemy umowę najmu okazjonalnego, - przygotowujemy protokół zdawczo odbiorczy.   Lokalizacja – budownictwo – standard wykończenia – wyposażenie – wszystko na wysokim poziomie. Mając na uwadze, że na raciborskim rynku najmu brakuje tego typu nieruchomości – oferta jest warta poważnego rozważenia.   Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Specjalista ds. Nieruchomości – Tel. 513 305 936

      Nowoczesna perełeczka   Nowoczesny układ – otwarta kuchnia, gustownie połączona z jadalnią, na ścianach jasne barwy optycznie zwiększające przestrzeń nieruchomości – wykończenie wnętrza w nowoczesnych materiałach przyjemnych dla oka. Perełeczka – świetne mieszkanie w świetnej cenie – gotowe do wejścia – bezkonkurencyjna oferta.   Powierzchnia mieszkania wynosi 44 m2 i obejmuje 2 pokoje, kuchnię, łazienkę z WC, przedpokój, loggię. Dostpna przynależna piwnica. W ciągu dwóch ostatnich lat wnętrze przeszło naprawdę gruntowy remont: - wymieniono kompletnie instalację elektryczną (miedź, korki modułowe), - wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną (plastik), - wymieniono okna oraz drzwi, - dokonanozmiany układu – widoczne na zdjęciach, - podłogi wypłytkowano dobrej jakości kafelkami oraz wyłożono dobrymi panelami, - na ścianach gładzie, kamienie ozdobne w przedpokoju oraz tapety, - sufity podwieszane, - zainstalowano rolety zewnętrzne.   Mieszkanie jest gustownie urządzone – sprawia dobre wrażenie już od wejścia. Na wyposażeniu pozostaje kompletna zabudowa kuchenna wraz ze sprzętami, tj. - Lodówką LG - Piekarnikiem Samsung - Płytą indukcyjną AEG (w mieszkaniu nie ma instalacji gazowej), - Zmywarką Bosch, - kuchenką mikrofalową zabudowaną. W łazience oczywiście pozostaje WC podtynkowe, wanna oraz umywalka z szafką podumywalkową.   Koszty czynszu przy 3 dorosłych osobach to tylko 450 zł. Obejmuje on: Fundusz eksploatacyjny i remontowy + zaliczkę na zimną i ciepłą wodę miejską + zaliczkę na centralne ogrzewanie miejskie + opłatę za windę + wywóz śmieci i odprowadzanie ścieków + ubezpieczenie mieszkania.   W budynku dostępna jest Vectra. Wszystkie media są opomiarowane. Woda i centralne ogrzewanie miejskie rozliczane są okresowo. Prąd i gaz dostarczane są na podstawie indywidualnych umów zawieranych z dostawcami tych mediów. Z uwagi na to, że mieszkanie jest środkowe - koszty jego ogrzewania są symboliczne.   Stan prawny jest uregulowany, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, jeden właściciel, czynsz płacony na bieżąco.   Lokalizacja to osiedle przy ul. Zamoyskiego (tylko 1,5 km od centrum miasta), wszystko jest tutaj "pod ręką", szczególnie dla rodzin z dziećmi: przedszkole, szkoły, sklepy spożywcze. Do tego poczta, apteka, kościół, przychodnia zdrowia, parking strzeżony. Na osiedlu znajdują się place zabaw oraz tereny rekreacyjne. Mieszkanie znajduje się na 4 piętrze w 10-piętrowym wieżowcu z windą. Cały budynek został odnowiony: ocieplony, odmalowany, klatki schodowe są wykafelkowane, winda wymieniona, jest instalacja przeciwpożarowa. Sąsiedztwo nienaganne. Blok znajduje się w zasobach spółdzielni Nowoczesna.   Lokalizacja- idealna dla rodzin z dziećmi, tylko 1,5 km do centrum. Nowoczesy standard - przypada do gustu. Niskie koszty utrzymania. Mieszkanie nie wymaga nakładów finansowych. Cena adekwatna do tego typu nieruchomości.   Po prostu....perełeczka :)   Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński - Specjalista ds. Nieruchomości - Tel. 513 305 936

      Duże możliwości zagospodarowania – dobra cena   Kuźnia Raciborska – miasto w powiecie raciborskim położone 20 km od Raciborza, 25 km od Kędzierzyna-Koźla oraz 25 km od Rybnika. Z uwagi na prężną władzę miejską – miejscowość się rozwija.   Na sprzedaż oferujemy działkę inwestycyjną o powierzchni 36 arów (płaska). Zlokalizowana jest tuż przy linii kolejowej Racibórz-Kędzierzyn-Koźle. W sąsiedztwie fabryka obrabiarek – Rafamet – zatrudniająca ponad 500 osób. Obecnie na ukończeniu znajduje się kolejna hala produkcyjna firmy, która ma zwiększyć liczebność załogi – nowe zatrudnienia w ciągu kilku miesięcy.   Mając na uwadze powyższe uwarunkowania oraz fakt, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala na szeroki wachlarz możliwości zagospodarowania oferowanego terenu – oferta jest warta poważnego rozważenia.   Spójrzmy na uwarunkowania wynikające z miejscowego planu zagospodarowania miasta Kuźnia Raciborska. Nieruchomość znajduje się na terenie przeznaczonym pod usługi ogólnomiejskie. Przeznaczenie uzupełniające pozwala na aranżację na oferowanych działkach obiektów gastronomicznych, turystycznych oraz finansowych. Można tutaj aranżować także wewnętrzne drogi dojazdowe, parkingi dla klientów oraz zieleń urządzoną.   Przeznaczenie dopuszczalne uwzględnia następujące możliwości zagospodarowania terenu: - usługi administracji i łączności - usługi komercyjne - tereny wystawiennicze - obiekty produkcji budowlanej - obiekty technologiczne - inne usługi publiczne - zabudowę mieszkaniową.   Jak Państwo widzicie – można tutaj prowadzić działalność handlową, usługową, produkcyjną, a także można wznieść zabudowę mieszkaniową.   Wskaźniki zagospodarowania wynikające z uchwały Rady Miasta Kuźnia Raciborska: - maksymalna wysokość wynosi 3 kondygnacje lub 12 m - wskaźnik intensywności zabudowy nie większy niż 2 - nie ma ograniczeń liczbowych co do ilości miejsc parkingowych, uchwała nakazuje jedynie, aby ich ilość była - adekwatna do potrzeb wynikających z konieczności obsługi klienta - nawierzchnie komunikacyjne dla ruchu samochodów oraz pieszych – utwardzone - przestrzeń powinna uwzględniać niewielke tereny rekreacji dla pieszych (ławki, rabatki), - dostęp do obiektów powinny mieć także osoby niepełnosprawne.   Uchwała natomiast zakazuje: - lokalizacji obiektów bez zabudowy, np. składowisk - lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedażowej przekraczającej 1000 m2 - lokalizacji obiektów, których uciążliwość dla otoczenia przekracza dopuszczalne normy - lokalizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko - składowania surowców szkodliwych - wprowadzania ścieków nieoczyszczonych do wód powierzchniowych lub gruntu - realizacji uciążliwych funkcji usługowych, przemysłowych i składowych.   Uchwała dopuszcza realizację funkcji mieszkaniowej jako uzupełnienie funkcji dominującej.   Mając na uwadze lokalizację – cenę – sąsiedztwo – uwarunkowania wynikające z MPZP – oferowana działka naprawdę stwarza możliwość różnorodnego zagospodarowania. Stały ruch pieszych, pociągów (dworzec kolejowy) i samochodów w okolicach Rafametu jest dodatkowym atutem.   Zapraszam na prezentację Tobiasz Maliński – Specjalista ds. Nieruchomości – Tel. 513 305 936

      Lokalizacja – czynsz – metraż   Lokalizacja – ul. Kościuszki/Eichendorffa – centrum Raciborza – w sąsiedztwie drogowej trasy tranzytowej. Dojedzie tutaj zarówno osobówka, jak i TiR. Duży parking pozwoli na swobodny załadunek oraz rozładunek materiałów. Ciężarówka spokojnie zawróci. W sąsiedztwie znajdują się siedziby innych przedsiębiorstw. Można tutaj prowadzić nie tylko działalność usługową, rzemieślniczą, handlową ale także produkcyjną. Pełen wachlarz możliwości czeka na kogoś z Państwa.   Na wynajem oferujemy lokal użytkowy w budynku wolnostojącym o powierzchni 100 m2. Wysokość od podłogi do sufitu 5 m, wejście od strony parkingu, dostępne witryny reklamowe, pozwalające wyeksponować markę przedsiębiorstwa. Wnętrze podzielone na salę główną do prowadzenia działalności, antresolę oraz zaplecze sanitarne (WC, dwa pomieszczenia magazynowe) Media miejskie dostępne (prąd, woda, kanalizacja, siła). Centralne ogrzewanie w budynku (grzejniki aluminiowe, rurki miedziane), instalacja alarmowa. Wnętrze wypłytkowane, elektryka w miedzi (dostępna siła 400 V, 32 A oraz 16 A).   Czynsz najmu wynosi 1800 zł miesięcznie i obejmuje odstępne dla właściciela, a także koszty centralnego ogrzewania. W cenie także bilboard reklamowy.   W przeliczeniu na metraż lokalu wychodzi 18 zł/m2 w tym centralne. Jest to dobra cena.   Kaucja na zabezpieczenie roszczeń wynajmującego wynosi dwukrotność czynszu i płatna jest w momencie podpisania umowy najmu.   Jako biuro nieruchomości: - prowadzimy prezentacje lokalu - przeprowadzamy negocjacje warunków najmu - przygotowujemy umowę najmu - prowadzimy przekazanie lokalu w formie protokołów zdawczo-odbiorczych.   Podsumowując: - lokalizacja – swoboda dojazdu, łatwa odnajdowalność przez klienta - cena – konkurencyjna – w tym także media, - metraż – 100 m2 to niemało, można ustawić ścianki działowe, - witryna – kreowanie rozpoznawalności marketingowej, - szeroki wachlarz działalności – produkcja, usługi, handel, rzemiosło   Biorąc powyższe pod uwagę – jest to oferta godna zainteresowania.   Zapraszamy na spotkanie Tobiasz Maliński – Specjalista ds. Nieruchomości – Tel. 513 305 936

Powered by OrdaSoft!

PARTNERZY STRATEGICZNI

DANMAR               Logo Bank Pekao 2 new               dudabud                castorama               castor               SEMONT

WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje