REKLAMA

Eco solutions header
               
Osiedle Eco–Solutions to inspirowany najnowszymi rozwiązaniami architektoniczno-budowlanymi kompleks siedmiu domów pasywnych. Jego powstanie to wypadkowa doświadczenia nabytego jako właściciel biura nieruchomości - WOJCIECH Nieruchomości oraz inwestor licznych projektów budowlanych.


 Wojciech Rauch

 

 

Prezentujemy Państwu świeżo wybudowany, pierwszy dom budowany w technologii pasywnej położony w Łańcach niedaleko Raciborza.

Dom liczący 112,37m2 powierzchni użytkowej (plus możliwe do zagospodarowania ponad 40 m2 nad częścią nocną) usytuowany jest na działce o powierzchni 606m2.

 

GŁÓWNE ATUTY PREZENTOWANEJ NIERUCHOMOŚCI:

- Otwarta przestrzeń, teren pagórkowaty, wokół pola i lasy.

- Dobre usytuowanie względem miast Racibórz, Pszów, Wodzisław Śląski, Rybnik, Gliwice (odpowiednio 7km, 8 km, 12 km, 15 km,  i 30 km od centrum).

- Nowoczesny design, przestronność oraz funkcjonalność pomieszczeń.

- Innowacyjna technologia pasywna – przyjazna środowisku i Twojej kieszeni.

  Ale po kolei...


LOKALIZACJA
Łańce -  to urokliwa, „zielona” miejscowość położona pod Raciborzem. Dominuje tu luźna zabudowa domów jednorodzinnych otoczona polami i lasami. Znajduje się tu sklep spożywczy, przedszkole oraz przystanek autobusowy. Szkoła podstawowa i gimnazjum znajdują się w sąsiadujących miejscowościach - Kobyli i Kornowacu. Niewielka odległość od Pszowa, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika czy Gliwic czyni to miejsce również atrakcyjne dla mieszkańców tych miejscowości. Sama działka usytuowana jest na otwartym terenie z pięknym widokiem na otaczające ją pola i lasy. Jest prostokątna, lekko pochylona co niewątpliwie dodaje jej uroku. Ma bezpośredni dostęp do drogi i jest utwardzona z boku domu na na dwa miejsca postojowe.


PROJEKT DOMU
WJĄTKOWY DESIGN, PROSTOTA I FUNKCJONALNOŚĆ, a przy tym wysoka jakość materiałów to określenia charakteryzujące ten odważny i niespotykany projekt. Ciekawa kreska na stosunkowo prostej bryle czyni go oryginalnym i niezapomnianym. Trzy spore sypialnie, dodatkowe pomieszczenie na antresoli, mocno przeszklony salon połączony w formie otwartej z kuchnią oraz jadalnią, dwa funkcjonalne wyjścia na taras czy dobrze przemyślane ciągi komunikacyjne to bez wątpienia spore atuty będące optymalnym rozwiązaniem dla potrzeb większości rodzin.
Powierzchnia użytkowa domu liczy 112,37m2.

Składają się na nią następujące pomieszczenia:

- pokój na antresoli oraz pomieszczenie gosp. (18,78 m2),
- przedsionek (3,67 m2),
- korytarz (8,27 m2),
- pokój dzienny (30,79 m2),
- pomieszczenie gospodarcze (3,06 m2),
- kuchnia (9,32 m2),
- sypialnia 1 (13,1 m2),
- sypialnia 2 (10,12 m2),
- sypialnia 3 (8,58 m2).


* Aby zwiększyć poczucie przestronności w salonie i jadalni celowo została zwiększona wysokość pomieszczeń tak aby rozchodząc się po skosie do góry wynosiła w jego najwyższym punkcie aż 4,37m. Wysokość pozostałych pomieszczeń wynosi również nie mało bo 2,9 m.

 

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA
Prezentowany dom został wybudowany w technologii pasywnej. Wybór tej technologii daje poczucie komfortu ale co ważniejsze już w pierwszym roku eksploatacji pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy jego mieszkańcom. Jednocześnie technologia pasywna w jakiej został wybudowany jest przyjazna środowisku.


Charakterystyka prezentowanego domu:

1. Odpowiednia lokalizacja.
Dom usytuowany na otwartej, dobrze nasłonecznionej przestrzeni. Rozkład pomieszczeń został tak dobrany aby pomieszczenia w których spędza się najwięcej czasu, tj. salon, pokoje dziecięce oraz jadalnia zwrócone były ku stronie południowej (ciepłej). Pozostałe pomieszczenia  jak kuchnia, łazienka czy sypialnia zwrócone były ku stronie północnej (zimnej).

2. Kształt budynku.
To prosta, zwarta bryła bez podpiwniczenia pozwalające w maksymalny sposób unikać możliwych strat ciepła. Dach pozbawiony załamań i dodatkowych facjat. Projekt o celowym, niskim kącie nachylenia dachu wynoszącym 22 % dzięki czemu eliminujemy zbędne mostki termiczne.

3. Okna i drzwi zewnętrzne.
Zastosowano tu okna i drzwi o współczynniku przenikania ciepła o U = 0,75 W/m2K. Okna są sześciokomorowe z uszczelnieniem środkowym. Montaż ich odbywa się na specjalnie dobranym twardym polistyrenie XPS i określa się jako ciepły montaż. Otwory okienne, nieprzypadkowo sporych rozmiarów są zdecydowanie większe niż u ich odpowiedników ulokowanych w domach tradycyjnych. Pełnią dwie najważniejsze funkcje – dobrego doświetlenia pomieszczeń ale co ważniejsze, mają dostarczać jak największej ilości ciepła w każdym słonecznym dniu w roku i jej nie oddawać. Te największe rozmieszczone są od strony południowej i zachodniej domów. Montaż drzwi zewnętrznych charakteryzujących się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła odbywa się w systemie Passive na tzw.„ciepłym progu” oraz „ciepłej ościeżnicy”.

4. Termoizolacja ścian i dachu.
Przy budowie domu dobrano styropian oraz wełnę mineralną o najlepszych współczynnikach przenikania ciepła. Ich ułożenie wykonano bardzo starannie eliminując w ten sposób niepożądane mostki termiczne.

5. Gruntowy wymiennik ciepła – GWC.
System GWC który również znalazł swoje zastosowanie w opisywanym domu jest świetnym uzupełnieniem systemu rekuperacji. Przewodami o długości 40 m ułożonymi wokół domu na głębokości 1, 6 m pod poziomem zero (pod strefą przemarzania, gdzie przez cały rok panuje temperatura od 4 do 6 stopni) w lato schłodzone a zimą podgrzane  powietrze trafia do rekuperatora który je rozprowadza zwiększając komfort jego mieszkańcom.

6.  Ogrzewanie - Twój wybór...
Mając na uwadze przygotowanie domu pod systemem rekuperacji połączonego z systemem GWC na pozostałą formę doboru ogrzewania ma już wpływ każdy indywidualnie. Projektowane domy przewidują zastosowanie kominka (np. z płaszczem wodnym). Ale na rynku nie brakuje innych rozwiązań mogących mieć tu zastosowanie. Wykorzystać tu można maty grzewcze, energooszczędne grzejniki elektryczne czy kolektory słoneczne.

 

JAKOŚĆ WYKOŃCZEŃ
Podczas budowy domu wszystkie etapy prac wykonane zostały z wyjątkową starannością, a materiały właściwie dobrane.

Materiały użyte do budowy domu:
- ściany zewnętrzne to bloczki - Silka (materiał przyjazny zdrowiu i środowisku) – 24cm,
- docieplone ścian zewnętrznych wełna  -  Rockwool venti max – 2 x 15cm,
- pokrycie dachowe – blacha – Ruukki Clasic,
- docieplenie dachu od środka - wełna Superock – 45cm,
- odwodnienie dachu – system bezokapowy GALECO,
- stolarka okienna - okna 6-cio komorowe - Ideal 8000,
- drzwi wejściowe – pasywne KMT Plus 75 Passive,
- styropian twardy – EPS 100 - 30cm.

Media: dom uzbrojony w wodę. Przygotowano system GWC..

Do domu doprowadzono utwardzoną drogę

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg04a.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg19.jpg20.jpg21.jpg

Cena – 388 000 zł obejmuje:- Cena z wliczonym podatkiem VAT.
- Kupujący zwolniony z 2% podatku od czynności cywilno-prawnych przy kupnie nieruchomości w kwocie 7760 zł.

- W pakiecie kupujący otrzyma bon na 10 % rabat na asortyment wyposażenia domu w sklepach CASTORAMA.
- Załatwienie wszelkich formalności związanych z kupnem po stronie firmy WOJCIECH Nieruchomości.

- Możliwość kompleksowej obsługi z doborem kredytu i skredytowaniem zakupu.
- Oferta bez opłat prowizyjnych.

Zainteresowanych zapraszam na prezentację - Wojtek  - 502 658 785 :)


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

NAJNOWSZE OFERTY

      Ale faaajne miejsce...i to w jakiej cenie.... Jak tu faaaajnie - to są pierwsze słowa, które przeszły mi przez myśl, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten dom. Przystrzyżona trawka, zaciszne położenie, malownicze krajobrazy i spokój. Aż chce się tutaj rozłożyć leżak, urządzić grilla i pobawić się z dziećmi we własnym ogrodzie. Ale to nie wszystko... ...dzięki posiadaniu własnej Agencji Bankowej Pekao S.A., możesz tą nieruchomość nabyć u nas już za 238,96 zł miesięcznie. Dzięki prowadzeniu przez nas jedynej w powiecie raciborskim Autoryzowanej Placówki Partnerskiej firmy Tauron, przepisanie liczników załatwisz z nami na miejscu. Więc gdybyś myślał/a o kupnie tej nieruchomości – kompleksowo obsłużymy Cię w jednym miejscu – Punkt OPAWSKA 72A w Raciborzu. No dobrze, ale o jakiej lokalizacji mowa? O Rozumicach. Miejscowości położonej pośród niewielkich wzniesień, otoczonej polami oraz lasami. Z Raciborza można tutaj dojechać samochodem w 15 minut.Najkrótsza droga - i zarazem najlepsza - prowadzi przez czeskie Sudice. Miejscowość posiada konieczną infrastrukturę – komunikację autobusową, przedszkole, sklep, kościół. Jest gdzie się spotkać z sąsiadami, jest gdzie zrobić zakupy. A w weekend można "wyskoczyć" do Czech na smażony ser :) Nieruchomość składa się z działki o powierzchni 500 m2, domu o powierzchni 100 m2 oraz zabudowań gospodarczych (w tym stodoła) o łącznej powierzchni 50 m2. Na posesji znajduje się także murowana wiata garażowa. Budynki pochodzą z lat 1930. XX wieku, wznoszone w czasach niemieckich, z cegły pełnej. Jest to solidne budownictwo o czym świadczy grubość murów w budynku mieszkalnym – 80 cm. Dach skośny, dwuspadowy. Co istotne – stropy są betonowe (nie drewniane). Okna w budynku wymienione na plastikowe. Do tego nowy bojler do ogrzewania wody. Ogrzewanie budynku piecami kaflowymi. Układ domu jest następujący: - pełne podpiwniczenie: miejsce na kotłownię oraz skład na węgiel, - parter: kuchnia, łazienka, salon, - piętro: 3 pokoje oraz balkon, - poddasze: do adaptacji mieszkaniowej. Wchodząc do budynku widać, że mieszkali tutaj starsi ludzie, jednak obecni właściciele dbają zarówno o jego wnętrze jak i obejście. Całość prezentuje się estetycznie. Wnętrze oczywiście do własnej adaptacji. Budynek ma jednak solidną konstrukcję oraz funkcjonalny układ. Jeśli wziąć pod możliwość rozbicia ceny na ratę kredytu hipotecznego w wysokości 238,96 zł miesięcznie – każdego stać na ten dom. Stan prawny uregulowany, brak obciążeń w księdze wieczystej (działy III i IV wolne od wpisów). Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek od nieruchomości – Tel. 513 305 936 Podane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu par. 66, ust. 1 kodeksu cywilnego.

      Bezczynszowa perełka w centrum za 1610,10 zł mies. Dzięki prowadzeniu przez nas jedynej w powiecie raciborskim Autoryzowanej Placówki Partnerskiej firmy Tauron, przepisanie liczników załatwisz z nami na miejscu. A dzięki posiadaniu własnej Agencji Bankowej Pekao S.A., możesz tą nieruchomość nabyć już za 1610,10 zł miesięcznie. Więc gdybyś myślał/a o kupnie tej nieruchomości – kompleksowo obsłużymy Cię w jednym miejscu – Punkt OPAWSKA 72A w Raciborzu. Co do nieruchomości.... Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – ulica Waryńskiego – Raciborzanom nie trzeba specjalnie prezentować tej okolicy. Ścisłe centrum – zaciszne położenie, sąsiedztwo Parku Roth. Blisko zarówno do sklepów, szkoły, przedszkola oraz instytucji publicznych. Oszczędność czasu i pieniędzy. Dostępność terenów rekreacyjnych parku jest nie do przecenienia. Mieszka się tutaj bardzo dobrze. Oferowana nieruchomość składa się z: - działki o powierzchni 690 m2, - budynku mieszkalnego dwurodzinengo o powierzchni 300 m2, - garażu wolnostojącego, murowanego, jednostanowiskowego, - trzech murowanych komórek gospodarczych o łącznej powierzchni 6 m2. Układ kondygnacji jest następujący: - pełne podpiwniczenie, obejmujące 8 pomieszczeń - parter: mieszkanie składające się z 3 pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju, przedsionka, korytarza, spiżarki i WC o powierzchni użytkowej wynoszącej 123 m2, - piętro: drugie mieszkanie, obejmujące 6 pokoi, kuchnię, łazienkę, WC - o powierzchni użytkowej 117 m2, - poddasze do adaptacji mieszkaniowej o powierzchni użytkowej około 40 m2. Oba opisane wyżej mieszkania posiadają przestronne tarasy. Wejście do budynku zarówno od frontu, od podwórka -z parteru i piwnicy. Za budynkiem znajduje się bardzo ładny ogród obsadzony estetycznie prezentującymi się drzewami oraz krzewami. Jest tutaj wystarczająco miejsca, żeby zrobić rodzinnego grilla czy postawić trampolinę dla dzieci. Ogród jest kameralnie położony i osłonięty zarówno od ulicy Waryńskiego jak i od sąsiadujących nieruchomości. Budynek pochodzi z lat 30. XX wieku, murowany z cegły, stropy drewniane, dach skośny, kryty dachówką ceramiczną. Okna częściowo wymienione na plastikowe. Nowa instalacja centralnego ogrzewania – rurki miedziane, grzejniki, piec węglowy. Istnieje możliwość podłączenia się do centralnego ogrzewania miejskiego (przyłącza w piwnicy). Bardzo ładne elementy, dobrze zachowanej stolarki drzwiowej nadają się do renowacji, aby wydobyć tkwiący w nich urok. Stan prawny Księga wieczysta gruntowa, dwie księgi wieczystej lokalowe z udziałami po 1/2 w częściach wspólnych – brak obciążeń w działach III i IV. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Raciborza, oferowana nieruchomość znajduje się na terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Jeśli szukają Państwo możliwości bezczynszowego zamieszkania w ścisłym centrum miasta - ta oferta jest dla Państwa. Do tego własny ogródek i zaciszne położenie. Budynek potrzebuje nowej energii, ale cena także jest adekwatna. Istnieje możliwość nabycia w kredycie hipotecznym za 1610,10 zł miesięcznie. Znajdziecie Państwo tutaj miejsce nie tylko dla siebie, ale też dla rodziców czy dzieci. Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek od nieruchomości – Tel. 513 305 936

      3 pokoje w centrum za 405,02 zł mies. To możliwe tylko u nas. Dzięki prowadzeniu przez nas jedynej w powiecie raciborskim Autoryzowanej Placówki Partnerskiej firmy Tauron, przepisanie liczników załatwisz z nami na miejscu. A dzięki posiadaniu własnej Agencji Bankowej Pekao S.A., możesz tą nieruchomość nabyć już za 405,02 zł miesięcznie. Więc gdybyś myślał/a o kupnie tej nieruchomości – kompleksowo obsłużymy Cię w jednym miejscu – Punkt OPAWSKA 72A w Raciborzu. Co do nieruchomości... Centrum – ul. Pomnikowa – wokół tereny zielone, place zabaw, szkoły. Niedaleko apteka, przychodnia, Tesco. W kapciach można przypilnować bawiące się dzieci pod blokiem lub wybrać się po bułki do sklepu. Mieszkanie o powierzchni 59 m2, składające się z 3 pokoi, kuchni, łazienki z WC, przedpokoju, loggi. Do mieszkania przynależy piwnica. Okna wymienione na plastikowe, korki elektryczne modułowe, piony wodno-kanalizacyjne plastikowe. Wnętrze do adaptacji według indywidualnych preferencji. Ustawne, słoneczne i funkcjonalne. W przedpokoju dwie wnęki pod szafy zabudowane. Mieszkanie znajduje się w wieżowcu na 10 piętrze, który w 2013 roku przeszedł generalną renowację. Spółdzielnia Nowoczesna odnowiła elewację, wyremontowała klatkę schodową, wymieniła wiatrołapy oraz windę. Czynsz niewygórowany jak na mieszkanie 3 pokojowe – 480 zł: Fundusz remontowy + eksploatacja + zimna woda + ogrzewanie centralne miejskie + wywóz śmieci oraz odprowadzanie ścieków Do ogrzewania wody służy piecyk gazowy w łazience. Media opomiarowane. Vectra w budynku. Biorąc pod uwagę lokalizację, funkcjonalność oraz cenę – oferta godna zainteresowania. Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek od nieruchomości – Tel. 513 305 936 Powyższa treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ust. 1 KC.

      Super cena – centrum – dobry standard Prezentujemy Państwu lokal użytkowy w bardzo dobrej lokalizacji: - znajduje się w ścisłym centrum Raciborza, - tuż przy raciborskim rynku, - przy ul. Browarnej, - w listopadzie 2017 roku został w nim przeprowadzony generalny remont. Jego położenie zapewnia łatwą "odnajdowalność" firmy, a duży ruch pieszych i samochodów w tamtym rejonie pozwala na regularne docieranie nowych klientów. Duża witryna reklamowa zapewnia skuteczność przekazu marketingowego. Rynek oraz prowadząca do niego ulica Browarna są uczęszczane zarówno w dni robocze jak i święta. Lokal przeznaczony jest do prowadzenia działalności biurowej, handlowej i usługowej. Posiada powierzchnię 47 m2 obejmującą dwa pomieszczenia do prowadzenia działalności gospodarczej oraz WC. W listopadzie 2017 roku przeprowadzono następujące prace modernizacyjne: - wymieniono wszystkie instalacje (c.o., wod-kan, elektryka) - wypłytkowano podłogi, - położono gładzie na ścianach, - wykonano sufity podwieszane z oświetleniem punktowym, - wymieniono witrynę reklamową, - wykonano instalację alarmową, - zamontowano klimatyzację, - zamontowano rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Lokal prezentuje bardzo dobry standard, który nie pozostaje bez wpływu na klientów odwiedzających siedzibę firmy. Stwarza możliwość rozpoczęcia prowadzenia w nim działalności gospodarczej od zaraz. Miesięczny czynsz najmu ogółem nie jest wygórowany i wynosi 1800 zł (w tym centralne ogrzewanie miejskie oraz woda miejska). Prąd płatny według zużycia na podstawie indywidualnej umowy z dostawcą energii elektrycznej. Kaucja płatna przy podpisywaniu umowy najmu wynosi 3600 zł i jest przeznaczona na pokrycie ewentualnych szkód oraz zaległości w płatnościach czynszu. Lokalizacja – standard – cena – trudno w Raciborzu o lepszy lokal, niż ten w bezpośrednim sąsiedztwie rynku, po generalnej modernizacji w niewygórowanych pieniądzach. Jako biuro nieruchomości: - prowadzimy prezentację nieruchomości, - prowadzimy negocjację warunków najmu, - sporządzamy umowę najmu, - prowadzimy przekazanie lokalu na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego. Zapraszam na prezentację Tobiasz Maliński – Twój człowiek od nieruchomości - tel. 513 305 936   Podane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu par. 66 ust. 1 KC.

Powered by OrdaSoft!

PARTNERZY STRATEGICZNI

DANMAR               Logo Bank Pekao 2 new               dudabud                castorama               castor               SEMONT

WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje