Eco solutions header
               
Osiedle Eco–Solutions to inspirowany najnowszymi rozwiązaniami architektoniczno-budowlanymi kompleks siedmiu domów pasywnych. Jego powstanie to wypadkowa doświadczenia nabytego jako właściciel biura nieruchomości - WOJCIECH Nieruchomości oraz inwestor licznych projektów budowlanych.


 Wojciech Rauch

 

 

Prezentujemy Państwu świeżo wybudowany, pierwszy dom budowany w technologii pasywnej położony w Łańcach niedaleko Raciborza.

Dom liczący 112,37m2 powierzchni użytkowej (plus możliwe do zagospodarowania ponad 40 m2 nad częścią nocną) usytuowany jest na działce o powierzchni 606m2.

 

GŁÓWNE ATUTY PREZENTOWANEJ NIERUCHOMOŚCI:

- Otwarta przestrzeń, teren pagórkowaty, wokół pola i lasy.

- Dobre usytuowanie względem miast Racibórz, Pszów, Wodzisław Śląski, Rybnik, Gliwice (odpowiednio 7km, 8 km, 12 km, 15 km,  i 30 km od centrum).

- Nowoczesny design, przestronność oraz funkcjonalność pomieszczeń.

- Innowacyjna technologia pasywna – przyjazna środowisku i Twojej kieszeni.

  Ale po kolei...


LOKALIZACJA
Łańce -  to urokliwa, „zielona” miejscowość położona pod Raciborzem. Dominuje tu luźna zabudowa domów jednorodzinnych otoczona polami i lasami. Znajduje się tu sklep spożywczy, przedszkole oraz przystanek autobusowy. Szkoła podstawowa i gimnazjum znajdują się w sąsiadujących miejscowościach - Kobyli i Kornowacu. Niewielka odległość od Pszowa, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika czy Gliwic czyni to miejsce również atrakcyjne dla mieszkańców tych miejscowości. Sama działka usytuowana jest na otwartym terenie z pięknym widokiem na otaczające ją pola i lasy. Jest prostokątna, lekko pochylona co niewątpliwie dodaje jej uroku. Ma bezpośredni dostęp do drogi i jest utwardzona z boku domu na na dwa miejsca postojowe.


PROJEKT DOMU
WJĄTKOWY DESIGN, PROSTOTA I FUNKCJONALNOŚĆ, a przy tym wysoka jakość materiałów to określenia charakteryzujące ten odważny i niespotykany projekt. Ciekawa kreska na stosunkowo prostej bryle czyni go oryginalnym i niezapomnianym. Trzy spore sypialnie, dodatkowe pomieszczenie na antresoli, mocno przeszklony salon połączony w formie otwartej z kuchnią oraz jadalnią, dwa funkcjonalne wyjścia na taras czy dobrze przemyślane ciągi komunikacyjne to bez wątpienia spore atuty będące optymalnym rozwiązaniem dla potrzeb większości rodzin.
Powierzchnia użytkowa domu liczy 112,37m2.

Składają się na nią następujące pomieszczenia:

- pokój na antresoli oraz pomieszczenie gosp. (18,78 m2),
- przedsionek (3,67 m2),
- korytarz (8,27 m2),
- pokój dzienny (30,79 m2),
- pomieszczenie gospodarcze (3,06 m2),
- kuchnia (9,32 m2),
- sypialnia 1 (13,1 m2),
- sypialnia 2 (10,12 m2),
- sypialnia 3 (8,58 m2).


* Aby zwiększyć poczucie przestronności w salonie i jadalni celowo została zwiększona wysokość pomieszczeń tak aby rozchodząc się po skosie do góry wynosiła w jego najwyższym punkcie aż 4,37m. Wysokość pozostałych pomieszczeń wynosi również nie mało bo 2,9 m.

 

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA
Prezentowany dom został wybudowany w technologii pasywnej. Wybór tej technologii daje poczucie komfortu ale co ważniejsze już w pierwszym roku eksploatacji pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy jego mieszkańcom. Jednocześnie technologia pasywna w jakiej został wybudowany jest przyjazna środowisku.


Charakterystyka prezentowanego domu:

1. Odpowiednia lokalizacja.
Dom usytuowany na otwartej, dobrze nasłonecznionej przestrzeni. Rozkład pomieszczeń został tak dobrany aby pomieszczenia w których spędza się najwięcej czasu, tj. salon, pokoje dziecięce oraz jadalnia zwrócone były ku stronie południowej (ciepłej). Pozostałe pomieszczenia  jak kuchnia, łazienka czy sypialnia zwrócone były ku stronie północnej (zimnej).

2. Kształt budynku.
To prosta, zwarta bryła bez podpiwniczenia pozwalające w maksymalny sposób unikać możliwych strat ciepła. Dach pozbawiony załamań i dodatkowych facjat. Projekt o celowym, niskim kącie nachylenia dachu wynoszącym 22 % dzięki czemu eliminujemy zbędne mostki termiczne.

3. Okna i drzwi zewnętrzne.
Zastosowano tu okna i drzwi o współczynniku przenikania ciepła o U = 0,75 W/m2K. Okna są sześciokomorowe z uszczelnieniem środkowym. Montaż ich odbywa się na specjalnie dobranym twardym polistyrenie XPS i określa się jako ciepły montaż. Otwory okienne, nieprzypadkowo sporych rozmiarów są zdecydowanie większe niż u ich odpowiedników ulokowanych w domach tradycyjnych. Pełnią dwie najważniejsze funkcje – dobrego doświetlenia pomieszczeń ale co ważniejsze, mają dostarczać jak największej ilości ciepła w każdym słonecznym dniu w roku i jej nie oddawać. Te największe rozmieszczone są od strony południowej i zachodniej domów. Montaż drzwi zewnętrznych charakteryzujących się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła odbywa się w systemie Passive na tzw.„ciepłym progu” oraz „ciepłej ościeżnicy”.

4. Termoizolacja ścian i dachu.
Przy budowie domu dobrano styropian oraz wełnę mineralną o najlepszych współczynnikach przenikania ciepła. Ich ułożenie wykonano bardzo starannie eliminując w ten sposób niepożądane mostki termiczne.

5. Gruntowy wymiennik ciepła – GWC.
System GWC który również znalazł swoje zastosowanie w opisywanym domu jest świetnym uzupełnieniem systemu rekuperacji. Przewodami o długości 40 m ułożonymi wokół domu na głębokości 1, 6 m pod poziomem zero (pod strefą przemarzania, gdzie przez cały rok panuje temperatura od 4 do 6 stopni) w lato schłodzone a zimą podgrzane  powietrze trafia do rekuperatora który je rozprowadza zwiększając komfort jego mieszkańcom.

6.  Ogrzewanie - Twój wybór...
Mając na uwadze przygotowanie domu pod systemem rekuperacji połączonego z systemem GWC na pozostałą formę doboru ogrzewania ma już wpływ każdy indywidualnie. Projektowane domy przewidują zastosowanie kominka (np. z płaszczem wodnym). Ale na rynku nie brakuje innych rozwiązań mogących mieć tu zastosowanie. Wykorzystać tu można maty grzewcze, energooszczędne grzejniki elektryczne czy kolektory słoneczne.

 

JAKOŚĆ WYKOŃCZEŃ
Podczas budowy domu wszystkie etapy prac wykonane zostały z wyjątkową starannością, a materiały właściwie dobrane.

Materiały użyte do budowy domu:
- ściany zewnętrzne to bloczki - Silka (materiał przyjazny zdrowiu i środowisku) – 24cm,
- docieplone ścian zewnętrznych wełna  -  Rockwool venti max – 2 x 15cm,
- pokrycie dachowe – blacha – Ruukki Clasic,
- docieplenie dachu od środka - wełna Superock – 45cm,
- odwodnienie dachu – system bezokapowy GALECO,
- stolarka okienna - okna 6-cio komorowe - Ideal 8000,
- drzwi wejściowe – pasywne KMT Plus 75 Passive,
- styropian twardy – EPS 100 - 30cm.

Media: dom uzbrojony w wodę. Przygotowano system GWC..

Do domu doprowadzono utwardzoną drogę

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg04a.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg19.jpg20.jpg21.jpg

Cena – 288 000 zł obejmuje:- Cena z wliczonym podatkiem VAT.
- Kupujący zwolniony z 2% podatku od czynności cywilno-prawnych przy kupnie nieruchomości w kwocie 5760 zł.

- W pakiecie kupujący otrzyma bon na 10 % rabat na asortyment wyposażenia domu w sklepach CASTORAMA.
- Załatwienie wszelkich formalności związanych z kupnem po stronie firmy WOJCIECH Nieruchomości.

- Możliwość kompleksowej obsługi z doborem kredytu i skredytowaniem zakupu.
- Oferta bez opłat prowizyjnych.

Zainteresowanych zapraszam na prezentację - Wojtek  - 502 658 785 :)


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

NAJNOWSZE OFERTY

        Lokal produkcyjny przy ruchliwej drodze Lokalizacja – ścisłe centrum Raciborza – sąsiedztwo Ronda Solidarności oraz Drogi Krajowej nr 45. Nie tylko łatwo tutaj będzie trafić klientowi, ale także bez problemu dojedzie TiR, samochód dostawczy czy ciężarówka. Droga Krajowa nr 45 jest szlakiem tranzytowym przechodzącym przez Racibórz. Łatwo nią dojechać zarówno do miast w zachodniej Polsce czy Europie, ale także można nią komunikować się z Autostradą A1 po stronie czeskiej, co otwiera możliwości na Europę Południową. Infrastruktura – media miejskie takie jak prąd (w tym siła dostosowana dla maszyn produkcyjnych), woda oraz kanalizacja. Do tego własne, niezależne ogrzewanie centralne. Budynek posiada własne miejsca parkingowe na co najmniej 7 samochodów osobowych. Jest także dostępny duży plac, na którym spokojnie "wykręci" dostawczak albo TiR. Powierzchnia i standard – łączna powierzchnia wynosi 300 m2, z czego 100 m2 przypada na pomieszczenia biurowe, w tym do przyjmowania interesantów, kantynę pracowniczą oraz sanitariaty (WC, prysznic, aneks kuchenny). Wnętrze po generalnym remoncie w 2016 roku. Płytki, sufity podwieszane, gładzie. Hala produkcyjna o powierzchni 200 m2 połączona z częścią biurową oraz posiadająca bramę wjazdową o wymiarach 2,5 m wysokości na 2,4 m szerokości. Wysokość hali to 5 m. Widlakiem spokojnie można tutaj jeździć. Podłoga w hali betonowa. Na zdjęciach widać jaki kaliber maszyn obecnie tutaj działa (maszyny do wytwarzania wyrobów ze stali nierdzewnej). Cena – czynsz najmu oferowanej nieruchomości wynosi 4900 zł netto miesięcznie. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę możliwości prowadzenia działalności wytwórczej, usługowej lub rzemieślniczej oraz możliwość nawiązania kontaktów handlowych z zagranicą (pozwala na to położenie geograficzne) – czynsz jest niewygórowany (16 zł/m2). Plan zagospodarowania miasta Racibórz zezwala także na prowadzenie w oferowanej nieruchomości działalności z zakresu usług publicznych. W Raciborzu ciężko jest znaleźć kompleks budynków produkcyjno-biurowych w rozsądnych pieniądzach w tak korzystnym położeniu. Jako Pośrednicy uważamy, że jest to świetne miejsce dla tych z Państwa, szukających własnego miejsca pod działalność wytwórczą. Tym bardziej, że wszystkie zaprezentowane parametry nieruchomości: lokalizacja – infrastruktura – standard – powierzchnia – i cena – stanowią atrakcyjne połączenie właśnie dla kogoś z Państwa. Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek w branży– Tel. 513 305 936

Idealny pod imprezy okolicznościowe Marzyłeś o organizacji imprez okolicznościowych? Być może masz już doświadczenie gastronomiczne? Albo szukasz lokalu pod usługi cateringowe? Jeśli tak – świetnie trafiłeś. Już dziś możesz zrealizować swoje marzenia. Lokalizacja – tylko 20 m od raciborskiego Rynku przy ulicy Długiej. Stały ruch pieszych oraz dopływ klientów. Ulica obecnie przechodzi modernizację, co tylko pomoże prowadzonej tutaj działalności gospodarczej. Do wynajęcia lokal kompletny, gastronomiczny z pełnym, działającym wyposażeniem, zapleczem sanitarnym oraz biurowym. Spełnia normy sanitarne określone przepisami prawa (Sanepid oraz HACCP). Powierzchnia – 110 m2. Całość podzielona jest w sposób pokazany na poglądowym szkicu rozmieszczenia pomieszczeń dołączonym do oferty: 1 – Sala konsumpcyjna 2 – Bar 3 – Wydawanie posiłków 4 – Kuchnia 5 – Obróbka wstępna część czysta 6 – Obróbka wstępna część brudna 7 – Korytarz 8 – Pomieszczenie na odpady 9 – Zmywalnia naczyń kuchennych 10 – Zmywalnia naczyń stołowych 11 - Rozdzielnia kelnerska 12 – Przedsionek sanitariatów 13, 14 – WC dla klientów, w tym niepełnosprawnych 15 – WC personelu 16 – Magazyn 17 – Biuro 18 – Korytarz Strzałkami oznaczono trzy wejścia do lokalu – jedno od frontu, dwa od podwórza. Znajduje się tutaj wystarczająco miejsca dla samochodów dostawczych i rozładunku towarów. Wnętrze lokalu na przyzwoitym poziomie - czystość, estetyka, uporządkowanie. Lokal znajduje się na parterze w kamienicy, z wejściem bezpośrednio z ulicy. Dostępne media: prąd, woda, gaz, kanalizacja. Ogrzewanie centralne gazowe. Warunki najmu: miesięczny czynsz: 3500 zł brutto kompletne wyposażenie w cenie, kaucja w wysokości dwukrotności czynszu. Podsumowując: lokalizacja – standard - wyposażenie – niewygórowana cena – warto poważnie o tym pomyśleć. Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek w branży – Tel. 513 305 936

      Perełeczka z garażem w centrum Lokalizacja – najlepsza – ulica Lipowa – ścisłe centrum miasta – oaza spokoju – enklawa dla najbardziej wymagających klientów. Idealne miejsce dla osób aktywnych zawodowo, pragnących mieć infrastrukturę miejską "na wyciągnięcie ręki", a z drugiej strony ceniących spokój oraz relaks po godzinach pracy. W sąsiedztwie place zabaw, ścieżki rowerowe, dużo zieleni od strony ulicy Warszawskiej. Zdecydowany faworyt pośród raciborskich lokalizacji. Budownictwo – nowoczesne – estetyczne – wyróżniające się swoją architekturą – spełniające wszystkie normy technologiczne. Są to niskie – 3 piętowe – budynki wielorodzinne wzniesione i administrowane przez spółdzielnię mieszkaniową Nowoczesna. Osiedle tworzy kompleks mieszkalny między ulicami Warszawską, Lipową i Bukową. Rozkład osiedla zaplanowano tak, aby budynki osłaniały przestrzeń rekreacyjną pomiędzy nimi. Wokół znajdują się miejsca parkingowe oraz infrastruktura komunalna. Sąsiedztwo – nienaganne, kulturalne – po prostu na poziomie. Pod tym względem mieszka się tutaj wyjątkowo dobrze. Apartament – 76,7 m2 – parter. Składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki z WC, osobnego WC oraz dwóch tarasów. Do tego przynależna piwnica o powierzchni 4 m2 oraz garaż jednostanowiskowy o powierzchni 23,7 m2. Standard wnętrza – wykończenie materiałami z "górnej półki". Wyposażenie meblowe oraz sprzętowe (AGD – lodówka, mikforalówka, kuchenka gazowa, piekarnik, zmywarka oraz RTV – telewizor LG). Klimatyzacja Daikin oraz piec gazowy dwufunkcyjny Vaillant wraz ze sterownikiem. Warunki najmu: - miesięczny czynsz płatny właścicielowi – 2300 zł, - koszty mediów według zużycia (prąd + gaz, c.o. gazowe) - zaliczka na wodę i wywóz śmieci w czynszu. - kaucja zwrotna płatna przy umowie najmu stanowi dwukrotność czynszu - najem okazjonalny. Jako biuro nieruchomości: - prowadzimy prezentacje nieruchomości, - prowadzimy negocjacje warunków najmu, - przygotowujemy umowę najmu okazjonalnego, - przygotowujemy protokół zdawczo odbiorczy. Lokalizacja – budownictwo – standard wykończenia – wyposażenie – wszystko na wysokim poziomie. W cenie przestronny garaż. Mając na uwadze, że na raciborskim rynku najmu brakuje tego typu nieruchomości – oferta jest warta poważnego rozważenia. Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek w branży – Tel. 513 305 936 Treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ust. 1 KC.

      Ostatnio takie mieszkania są jak YETI YETI – niby istnieje, niby każdy wie jak wygląda, a mało kto widział....w ciągu minionych miesięcy sprzedając mieszkania 3 pokojowe mamy wrażenie, że są one właśnie jak Yeti. Trudno je znaleźć, a jak już coś się pojawia to szybko znika. Czy tak będzie i w tym przypadku? Dzięki prowadzeniu przez nas jedynej w powiecie raciborskim Autoryzowanej Placówki Partnerskiej firmy Tauron, przepisanie liczników załatwisz z nami na miejscu. A dzięki posiadaniu własnej Agencji Bankowej Pekao S.A., możesz tą nieruchomość nabyć już za 541,58 zł zł miesięcznie. Więc gdybyś myślał/a o kupnie tej nieruchomości – kompleksowo obsłużymy Cię w jednym miejscu – Punkt OPAWSKA 72A w Raciborzu. Niewątpliwie atutem numer 1 jest lokalizacja – Wojska Polskiego. Trudno o lepsze położenie w Raciborzu. Bliziuto szkoła – na wyciągnięcie ręki sklepy – do urzędów można przejść spacerkiem. Szczególnie dobrze będzie się tutaj mieszkało rodzinie z dziećmi. Do Rynku 5 minut piechotką. Każdy kto tutaj mieszka wie o czym mowa :). Powierzchnia wynosi 64,05 m2 (zgodnie z KW) i obejmuje: - 3 pokoje - łazienkę z WC - kuchnię - przedpokój - loggię o powierzchni 2,90 m2 - piwnicę o powierzchni 7,18 m2. Standard mieszkania jest zachęcający: - okna PCV - ściany i sufity w gładziach - podłogi w parkiecie drewnianym oraz płytkach ceramicznych - kuchnia w zabudowie - na wyposażeniu pozostają elementy zabudowane - balkon wypłytkowy, wymieniona balustrada. Mieszkanie znajduje się w świeżo wyremontowanym 4-piętrowym bloku mieszkalnym zarządzanym przez spółdzielnię Nowoczesna – znaną z dbałości o swoje budynki. Elewacja ocieplona, odmalowana, nowe domofony, wyremontowane klatki schodowe. Całość prezentuje się estetycznie. Mieszkanie znajduje się na czwartym piętrze. Jest to mieszkanie środkowe co pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Prawdę mówiąc – koszty ogrzewania są tutaj symboliczne. Czynsz niewygórowany – 550 zł – składa się z funduszu remontowego, bieżącej eksploatacji, zimnej wody miejskiej, centralnego ogrzewania miejskiego, opłaty za ścieki oraz śmieci. Woda ogrzewana piecykiem gazowym znajdującym się w łazience. W budynku jest Vectra. Lokalizacja – standard do wprowadzenia – cena – rozsądne koszty utrzymania. W kredycie hipotecznym już za 541,58 zł. Zapraszam na spotkanie Tobiasz Maliński – Twój człowiek w branży – Tel. 513 305 936 Treść ogłoszenia nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 ust. 1 KC.

Powered by OrdaSoft!

PARTNERZY STRATEGICZNI

DANMAR               Logo Bank Pekao 2 new               dudabud                castorama               castor               SEMONT

WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje WojciechNieruchomości - pośrednictwo, inwestycje